هم رسان: اوایل امسال گوگل طی رویداد Google I/O نسخه ی جدیدی از اندروید به نام Android Go را معرفی کرد. همانند رویکرد گوگل در اندروید One، این نسخه از اندروید اساساً برای گوشی های رده پایین طراحی شده است و برخلاف اندروید One که بر سخت افزار تاکید دارد، اندروید Go متمرکز بر نرم افزار است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، اکنون گوگل به همراه انتشار به روز رسانی اندروید 8.1 اوریو ، نسخه ی Go اندروید اوریو را نیز منتشر کرده است. گوگل می گوید:” همانور که در رویداد Google I/O 2017 اعلام کردیم ، پروژه ی “Android Go” روشی جدید جهت بهینه سازی تجربه ی اندروید برای میلیاردها نفر کاربر اندرویدی در سراسر جهان است. با انتشار اندروید 8.1 ، ما اندروید را با اندروید اوریو (Go edition)به پلت فرمی فوق العاده برای دستگاه های رده پایین (entry-level ) تبدیل می کنیم.”

همانطور که پیش از این ذکر کردیم این نسخه از اندروید برای دستگاه های رده پایین بهینه سازی شده است. بدین ترتیب با این نسخه از اندروید بهینه سازی حافظه بهتر صورت خواهد گرفت چرا که این نسخه از اندروید تضمین می کند که برنامه ها می توانند در دستگاه های با 1 گیگابایت رم نیز عملکرد بهتری داشته باشند. این نسخه همچنین گزینه های هدفمند و انعطاف پذیری را ارائه می دهد و برنامه نویسان می توانند به واسطه ی آن برنامه هایی را برای گوشی های رده پایین طراحی کنند.
گوگل همچنین برنامه های بهینه سازی شده Google را ارائه می دهد که این بدین معنی است که تمامی برنامه های اندرویدی اکنون برای اجرا با سخت افزار های کم قدرت بهتر بهینه سازی خواهند شد. گوگل اعلام کرده است که این برنامه ها دوباره طراحی شده اند.