هم رسان: گوگل در نظر دارد خرید دیگری را در دنیای فناوری انجام دهد. گفته می شود این شرکت در حال انجام فرآیندهای لازم برای خرید بخش گوشی های هوشمند شرکت اچ تی سی (HTC) است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ، گزارش ها نشان می دهد گوگل در نظر دارد شرکت اچ تی سی یا بخشی از این شرکت را – بخش گوشی های هوشمند – به مالکیت خود درآورد. گوگل در گذشته نیز اقدام به خرید موتورولا کرد و پس از آن این شرکت را به لنوو فروخت. ظاهراً گوگل در نظر دارد تا بخش گوشی های هوشمند شرکت اچ تی سی را خریداری کند. با توجه به اینکه این شرکت در حال حاضر مسئولیت تولید گوشی های پیکسل گوگل را بر عهده دارد.
گوگل همواره در این اندیشه بوده که با تولید گوشی های خود از آیفون اپل پیشی بگیرد اما هیچ یک از محصولات تولید این شرکت یا محصولات تولید شده با همکاری شرکای آن نتوانسته اند حتی به نزدیکی آمار فروش آیفون برسند.

گوگل - اچ تی سیظاهراً گوگل به این نتیجه رسیده که خرید اچ تی سی و تولید هر دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری گوشی های پیکسل می تواند این شرکت را در تولید دستگاه های بهتر یاری کند.
اچ تی سی طی چند سال گذشته تلاش های بسیاری برای فروش بخش گوشی های هوشمند خود داشته است بنابراین این شرکت از پیشنهاد خرید تمام یا بخشی از این شرکت استقبال خواهد کرد. ظاهراً معامله خرید این شرکت در مراحل پایانی خود به سر می برد. گوگل و اچ تی سی، هر دو هیچ گونه اظهاراتی در مورد این شایعات منتشر نکرده اند.