هم رسان: قابلیت featured snippets گوگل سال گذشته به دلیل نمایش نتایج کاملا نامرتبط و گاهی حتی  اهانت آمیز در بعضی موارد مورد انتقادات شدید قرار گرفت و حالا شرکت اعلام کرده است که قابلیت featured snippets را در موتور جستجو ارتقاء داده است تا مطمئن شود نتایج نادرست نمایش داده نخواهند شد. گوگل هرگز قصد نداشته است که featured snippets تنها منبع اطلاعات باشد، به همین دلیل همیشه فهرست های جستجوی عادی را در پاسخ به جستجوهای انجام شده در کنار snippets نمایش می دهد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، گوگل قابلیت featured snippets را در ژانویه 2014 معرفی کرده است. این نتایج در بالای فهرست های رایج نمایش داده می شوند و باعث می شوند که کاربران به راحتی اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند. این قابلیت به طور ویژه ای مناسب کاربران موبایلی و افرادی است که با صدای خود مطلبی را جستجو می کنند.
این قابلیت سال گذشته به دلیل نمایش نتایجی مبنی بر این که باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا در حال برنامه ریزی یک کودتا است و این که زنان شیطان هستند، مورد انتقادهای شدیدی قرار گرفت، گوگل در این خصوص اعلام کرد که این قابلیت در این موارد خاص با اشتباه عمل کرده است چرا که درست بودن و موثق بودن نتایج را به اندازه کافی برررسی نکرده است.
این شرکت از آن پس سیستم های خود را ارتقاء بخشید تا اطلاعات گمراه کننده، نتایج توهین آمیز و توطئه های غیرمجاز را بهتر شناسایی کند تا از نمایش این اطلاعات در بخش featured snippet جلوگیری کند.

گوگل قابلیت جستجوی Featured Snippets را ارتقاء بخشیدگوگل همچنین از روش های دیگری برای بهبود درستی اطلاعات به نمایش درآمده در این قابلیت استفاده کرده است. یکی از این روش ها قابلیت “near matches” است، snippets به اندازه کافی به چیزی که کاربران جستجو می کنند نزدیک است اما دقیقا همان چیزی نیست که آنها به دنبال آن هستند.
مثالی که گوگل ذکر می کند جستجوی عبارت “how did the Romans tell time at night” است، نتیجه نمایش داده شده پاسخی را نشان می دهد که توضیح می دهد آنها از یک ساعت آفتابی استفاده می کردند که در شب هیچ کاربردی نداشته است. این پاسخ واقعا با جستجوی “how did Romans tell time” مرتبط است اما این نتیجه در قسمت near match به نمایش درآمده است.

گوگل قابلیت جستجوی Featured Snippets را ارتقاء بخشیددر مواردی از این قبیل تنها قابلیت snippet نمی تواند تصویر کاملی را ارئه دهد، به همین دلیل گوگل فرمتی را طراحی کرده است تا بیش از یک featured snippet (پاسخ مخصوص) مرتبط با مطلب مورد نظر کاربر نمایش دهد.
«متیو گری» مهندس نرم افزار که سرپرست تیم طراح featured snippets در گوگل است می گوید:” ناشران اغلب دیدگاه های مختلف و متنوعی دارند، و ما قصد داریم تا به کاربران امکان مشاهده و دسترسی به تمامی این نقطه نظرات را از چندین منبع ارائه دهیم.”
گوگل در حال حاضر این قابلیت های جدید را تست می کند، و ممکن است با توجه به نتایج به دست آمده تنها بعضی از آنها را در اختیار کاربران قرار دهد.