هم رسان: مطمئناً بسیاری از شما از جست و جوی آنلاین کسب و کارهای مختلف از جمله هتل‌ها، رستوران‌ها و غیره خسته شده‌اید. گوگل معمولاً عملکرد بسیار خوبی در ارائه اطلاعاتی نظیر رتبه بندی‌ها، بررسی‌ها، شماره تماس، نشانی و… دارد. در حال حاضر گوگل از طریق یک دکمه “Book Online” ایجاد ارتباط با کسب و کارهای مختلف را آسان‌تر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، همانطور که از اسم این قابلیت می‌توان متوجه شد، این دکمه به کاربران اجازه می‌دهد به صورت آنلاین با یک کسب و کار برای مثال برای تنظیم کردن یک قرار ملاقات ارتباط برقرار کند. طبق اظهارات گوگل زمانی که مشتریان احتمالی به صورت آنلاین دنبال یک سالن ایده آل و یا یک کلاس ورزشی عالی می‌گردند، باید تصمیم بگیرند کدام مورد برای آن‌ها بهتر است. دکمه‌های رزرو می‌تواند به شرکت‌های مختلف کمک کند تا خود را در میان جمعیت متمایز کنند. کاربران می‌توانند در عرض کمتر از یک دقیقاً مستقیماً از طریق فهرست شما یک قرار ملاقات رزرو کنند و شما می‌توانید به راحتی کاری کنید که آن‌ها از یک کاربر به یک مشتری تبدیل شوند.

همچنین کسب و کارهای مختلف می‌توانند تعداد رزروهایی که از طریق داشبورت دریافت کرده‌اند را پیگیری کنند تا متوجه شوند این قابلیت برای آن‌ها مفید بوده است یا خیر. این قابلیت می‌تواند از میزان اختلال ایجاد شده کم کند. گاهی اوقات هم ممکن است چندین فهرست در یک نتیجه جست و جو درباره نحوه رزرو کردن در کسب و کارهایی مانند هتل ها و یا رستوران‌ها داشته باشد. این دکمه این موضوع را کاملاً مشخص می‌کند مگر این که سرویس دیگری موجود باشد که ممکن است شما استفاده از آن را ترجیح دهید.
گوگل هنوز به این نکته اشاره نکرده که این قابلیت تنها برای سالن‌های زیبایی و تناسب اندام است یا خیر، اما این شرکت طرح‌هایی برای گسترش تعداد دسته بندی‌هایی دارد که در نهایت در این قابلیت گنجانده خواهند شد و قصد دارد این قابلیت را درکشورهای بیشتری در دسترس کاربران قرار دهد.