هم رسان: اگر تاکنون برای یافتن عکس در گوگل جستجو کرده باشید می دانید که گزینه ای به نام “مشاهده تصویر” وجود دارد که اگر بر روی آن کلیک کنید می توانید فایل تصویر را در صفحه ی جداگانه ای مشاهده کنید. این گزینه در مواردی که شما فقط به عکس نیاز دارید بسیار کاربردی است اما از طرفی این مسئله موجب شکایت Getty Images از گوگل شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، شرکت Getty دو سال پیش از گوگل شکایت کرده و این شرکت را متهم به “ترویج نشر غیر قانونی تصاویر ” کرد. این شرکت عقیده دارد قابلیت تصاویر گوگل ، ممکن است موجب شود کاربران ” به صورت تصادفی مرتکب دزدی انتشاراتی” شوند. پس از این شکایت هر دو شرکت با یکدیگر به توافق رسیده و حتی با یکدیگر همکاری را آغاز کرده اند و به عنوان بخشی از این همکاری ، قرار است گوگل لینک های مستقیم عکس های Getty Images را حذف کند.

لینک مستقیم تصاویر از عکس های گوگل حذف می شودبدین ترتیب زمانی که شما بر روی گزینه “مشاهده تصویر” کلیک کنید ، به جای URL مستقیم تصویر به وب سایت Getty Images هدایت می شوید. در پی این همکاری گوگل همچنین مشخص می کند که عکاس تصویر چه کسی بوده است و اخطار هایی را در رابطه با قانون حق چاپ به افراد گوشزد می کند.