هم رسان: با توجه به میلیون ها وب سایت موجود، کاملا واضح است که تمامی این وب سایت ها کاملا امن و مطمئن نیستند، همچنین وب سایت ها، اپلیکیشن های موبایلی مختلف و موارد دیگر وجود دارند که هرگز به حریم خصوصی افراد احترام نمی گذارند و اطلاعات شخصی آنها را بدون اجازه جمع آوری می کنند. شرکت هایی نظیر گوگل تلاش می کنند تا به بهترین شکل ممکن وظیفه خود را در قبال مراقبت از کاربران انجام دهند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، در واقع گوگل در چند روز اخیر اعلام کرد که در حال توسعه قابلیت مرور امن (Safe Browsing) برای اپلیکیشن ها و وب سایت های اندرویدی است. مرور امن قابلیت جدیدی نیست، اما اطلاعیه گوگل حاکی از توسعه جدیدی از این قابلیت است که طبق گفته گوگل می تواند هشدارهایی درباره اپلیکیشن ها و وب سایت ها نشان دهد و اپلیکیشن هایی که اطلاعات شخصی کاربر را بدون اجازه آنها جمع آوری می کنند را شناسایی و معرفی کند.

گوگل اضافه می کند:” این اجرای گسترده از سیاست Unwanted Software Policy گوگل ممکن است باعث ایجاد هشدارهایی درباره دستگاه های کاربری از طریق Google Play Protect یا درباره وب سایت هایی که کاربر را به این اپلیکیشن ها هدایت می کنند، شود. گوگل ادعا می کند که این سیاست درباره اپلیکیشن های موجود در فروشگاه گوگل پلی و اپلیکیشن های موجود در فروشگاه های دیگر اجرا خواهد شد، اگر چه اجرای این سیاست در مورد اپلیکیشن های موجود در فروشگاه های متفرقه خیلی سخت خواهد بود، اما هشدارها و پیغام هایی که کاربران مشاهده خواهند کرد می تواند توسعه دهندگان را به پیروی از قوانین ترغیب کند.
توسعه دهندگانی که به دنبال تضمین انطباق اپلیکیشن ها و وب سایت های خود هستند می توانند به صفحه Unwanted Software Policy مراجعه کرده و آن را بررسی کنند.