هم رسان: اوایل سال جاری میلادی کاربران بالاخره توانستند به Google Earth در مرورگری دسترسی داشته باشند که امکان اکتشاف دنیای اطراف را بدون نیاز به نصب برنامه ممکن می‌سازد. در آن زمان این قابلیت تنها در مرورگر گوگل کروم موجود بود اما با تلاش توسعه دهندگان این وضعیت تغییر کرد و حالا حساب توئیتری رسمی این برنامه اعلام کرده به پیشرفت‌های خوبی برای آوردن این اپلیکیشن وبی به فایرفاکس دست یافته است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، در گذشته زمانی که گروه Earth در حال کار بر روی اپلیکیشن وبی بود، تنها دو راه برای آوردن کد اصلی به مرورگر داشتند: استفاده از متدی به نام Native Client که تنها کروم از آن پشتیبانی می‌کرد اما این گروه وعده داد نسخه دیگری با استفاده از WebAssembly ایجاد کند. WebAssembly یک استاندارد باز برای اجرای کد اصلی در مرورگر است که هنوز در دست توسعه است. اکنون که WebAssembly به اندازه کافی برای استفاده گروه توسعه یافته، این گروه بالاخره موفق شد Earth را بر روی فایرفاکس اجرا کند.

مسئله فوق العاده درباره WebAssembly این است که این استاندارد نه تنها در کروم و فایرفاکس بلکه در Safari و Edge هم پشتیبانی می‌شود. بنابراین زمانی که گوگل بتواند قابلیت Earth را بر روی فایرفاکس اجرا کند، این احتمال وجود دارد که بتوانید تصاویر ماهواره‌ای را از هر مرورگری که بخواهید تماشا کنید.