هم رسان: گاهی اوقات سعی می کنید با استفاده از گوشی یا دوربین عکاسی عکس های پاناروما بگیرید اما در نهایت با عکس های عجیب و غریب و بدشکلی روبرو می شوید. این اتفاق به دلایل مختلفی پیش می آید و ممکن است شما در حین چرخاندن دوربین خیلی سریع عمل کرده باشید، الگوریتم های مربوطه مشکلی داشته باشند و یا اینکه در حین عکاسی یک شی وارد فریم شده باشد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، گاهی اوقات عکس های پاناروما عجیب و غریب جزئی از کار است اما گوگل قصد دارد این مشکل را با استفاده از Street View برطرف کند. شرکت گوگل اعلام کرده آنها از یک الگوریتم جدید برای عکس های پاناروما Street View مبتنی بر شارژ نوری استفاده خواهد کرد که خوشبختانه پاناروماهایی خلق می کند که ظاهری بهتر و بدون افکت های عجیب و غریب و اعوجاج دارند.

بنا به اظهارات گوگل ایده اصلی این است که هر تصویر ورودی به طرز ماهرانه ای طوری تغییر کنند که محتوای عکس در داخل مناطق همپوشانی منظم و مرتب شود. این کار باید با دقت تمام انجام شود تا از ایجاد انواع جدید حالت های مصنوعی دیداری جلوگیری شود. این رویکرد در مقابل هندسه صحنه ای مختلف، شرایط روشنایی، کیفیت کالیبراسیون و بسیاری از شرایط دیگر مقاوم و قوی خواهد بود.
تا این لحظه بر اساس نمونه عکس های گرفته شده و همچنین فیلم بالا به نظر می رسد گوگل در این اقدام خود تا حدودی موفق بوده است. اگر از جمله کسانی هستید که مرتباً از Street View استفاده می کنید، یا اینکه از آن همراه با واقعیت مجازی استفاده می کنید، باید به شما نوید این را بدهیم که این تغییرات خوشبختانه باعث ایجاد تجربه ای بهتر برای شما خواهد بود.