هم رسان: مرورگرها تاریخچه ی وب سایت هایی را که به صورت آنلاین مشاهده می کنیم و همینطور دانلودهای ما را ثبت می کنند اما آیا می دانستید گوگل مباحثی را که جست و جو می کنید ، مرور می کنید یا به صورت آنلاین مشاهده می کنید را هم ثبت می کند؟ اما خوشبختانه به تازگی این امکان فراهم شده تا اگر تمایلی به نگهداری این اطلاعات از سوی گوگل ندارید، بتوانید آنها را حذف کنید.

به گزرش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، گوگل در این باره گفته است:” به عنوان بخشی از تلاش ها ما در جهت پیمان GDPR (مقررات عمومی حفاظت از داده ها)، ما کنترل و شفافیت اطلاعات را در My Account بهبود بخشیدیم و در نتیجه افراد هم اکنون از نحوه و دلیل جمع آوری اطلاعات آنها بهتر آگاهی می یابند.”

کاربرانی که تمایل دارند این اطلاعات را حذف کنند باید به صفحه “My Activity” خود رفته و بر روی سه نقطه در کنار صفحه کیلک کرده و delete را بزنند. کاربران می توانند شخصا تنها بخشی از اطلاعات را حذف کنند در صورت تمایل به حذف تمامی اطلاعات می توانند به گزینه “Delete activity by” در قسمت چپ پنل رفته و در آنجا تعیین کنند اطلاعات از چه تاریخی و از کدام سرویس های گوگل مانند کروم، یوتیوب ، جست و جو، نقشه ها و غیره حذف شود.
علاوه بر این گوگل امکن کنترل بهتر تاریخچه مکان ها، وب و فعالیت های اپلیکیشن را نیز برای کاربران فراهم کرده است بنابراین اگر حفظ حریم خصوصی اطلاعات برای شما مهم است می توانید از این امکان بهره مند شوید.