هم رسان: گروه توسعه دهنده گوگل کروم در حال حاضر بر روی یک قابلیت جدید برای مرورگر کروم رایانه ها کار می کند تا در آینده ای نزدیک مرورگر کروم این امکان را برای کاربران فراهم کند تا صدای برخی وب سایت ها را قطع کنند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از جی اس ام آرنا، این قابلیت هم اکنون در نسخه Canary کروم در حال آزمایش است. در حال حاضر گوگل روی بی صدا یا صدادار کردن وب سایت ها از طریق گزینه اطلاع رسانی در بالای سمت چپ صفحه کار می کند.

هنگامی که صدای وب سایت را از این طریق غیر فعال کنید، تا لغو این دستور تنظیمات باقی می ماند. در حال حاضر می توان صدای وب سایت ها را با کلیک راست بر روی تب باز شده بی صدا کرد اما با بسته شدن تب یا کروم وضعیت به حالت قبل باز می گردد. این قابلیت جدید می تواند امکان بسیار مناسبی برای آن دسته از افرادی باشد که از پخش فیلم ها و موسیقی های خودکار در وب سایت ها شکایت دارند.
در صورت تصمیم گروه کروم به عرضه عمومی این نسخه، انتظار می رود در چند ماه آینده شاهد این قابلیت جدید در کروم باشیم. در این فاصله اگر تمایل دارید این قابلیت جدید را هر چه زودتر امتحان کنید، می توانید نسخه Canary کروم را نصب کرده و با انتخاب گزینه–enable-features=SoundContentSetting این قابلیت جدید را امتحان کنید.