هم رسان: معمولاً برای تماشای یک فیلم باید روی آن کلیک کرد اما این روزها در برخی از وب سایت‌ها دیده می‌شود که گرایش زیادی به پخش خودکار فیلم به محض بارگذاری صفحه وجود دارد بنابراین اگر چند صفحه باز داشته باشید یا از هدفون استفاده کنید ناگهان متوجه پخش یک فیلم می‌شوید.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، گوگل به کاربران خود نوید داده که به زودی پخش خودکار فیلم‌ها در مرورگر کروم مسدود خواهد شد. پست اخیری که در وبلاگ گوگل منتشر شده حاکی است گوگل به زودی پخش خودکار فیلم‌ها را مسدود خواهد کرد البته استثناهایی نیز وجود دارد.
به گفته گوگل، در کروم 64، در صورتی که برنامه‌های رسانه‌ای بدون صدا پخش شوند یا کاربر علاقه مند به پخش رسانه‌ها باشد، پخش خودکار فیلم مجاز خواهد بود. فعال سازی و غیر فعال سازی پخش خودکار فیلم‌ها در این نسخه به عهده کاربران گذاشته شده است. گوگل اعتقاد دارد این تغییرات باعث یکدست شدن محتوای مرورگرهای دسک تاپی و موبایلی می‌شود و توسعه محتوای رسانه‌ای وب را در پلت فرم‌ها و مرورگرها قابل پیش بینی می‌کند.

منظور گوگل از بیان این اطلاعات توقف کامل پخش خودکار فیلم‌ها نیست. طبق دستور کار این پروژه، گوگل توسعه دهندگان را به ساخت فیلم‌های خودکار بی صدا تشویق می‌کند تا مزاحمتی برای کاربران نداشته باشد و همچنین باید از کنترل‌های پخش فیلم مرورگر استفاده کنند تا بتوان پخش یا عدم پخش فیلم‌ها را کنترل کرد.