هم رسان: اوایل سال میلادی جدید، فیس بوک از ممنوعیت تبلیغات مربوط به ارزهای رمزنگاری یا دیجیتال در این برنامه خبر داد و حالا گوگل نیز اعلام کرده است که این تبلیغات را ممنوع می کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، گوگل تایید کرد که از ژوئن امسال تمامی تبلیغات مربوط به ارزهای دیجیتال، ICOs، wallerts و غیره در تمامی پلت فرم های تبلیغاتی گوگل ممنوع خواهد شد.
«اسکات اسپنسر» مدیر تبلیغات گوگل می گوید:” ما قادر نیستیم پیش بینی کنیم که در آینده موضوع ارزهای رمزنگاری به کجا ختم می شود اما پیش بینی می کنیم که احتمالاً در آینده مصرف کنندگان ما از این موضوع آسیب ببینند و از همین رو در نظر داریم با احتیاط بیشتری این موضوع را دنبال کنیم.”

گوگل تبلیغات ارزهای رمزنگاری را ممنوع می کنداین ممنوعیت می تواند خبر خوبی برای کاربران باشد چرا که بسیاری از این تبلیغات گمراه کننده و دروغین هستند و تبلیغات هایی وجود دارند که ادعا می کنند سودهای کلانی در آنها است اما در واقع هیچ تضمینی برای آن وجود ندارد. با توجه به اینکه ارزهای رمزنگاری زیر نظر هیچ قانونی نیستند و کنترلی روی آنها وجود ندارد بنابراین شرکت ها می توانند هر آنچه را که می خواهند در این تبلیغات بگنجانند.
همین مسئله باعث می شود تا کاربران فریب خورده و در ICO، ارزهای رمزنگاری یا موارد مشابه سرمایه گذاری کنند ، بدون آنکه از خطرات آن آگاهی داشته باشند. گوگل این قوانین جدید را از ژوئن 2018 اجرایی خواهد کرد. گوگل همچنین اعلام کرده است که این شرکت در سال گذشته 3.2 میلیارد آگهی را که از خط مشی این شرکت پیروی نمی کرده اند را مسدود کرده است. خوشبختانه چنین اقداماتی می تواند به نحو بهتری از کاربران محافظت کرده و از فریب خوردن آنها جلویگری کند.