هم رسان: تاکنون شاهد استفاده از هوش مصنوعی در صنعت بهداشت و توانایی آن در شناسایی سرطان ا حتی آلزایمر بوده ایم. حال به نظر می رسد که گوگل نیز وارد این عرصه شده و نمونه ای از یک میکروسکوپ واقعیت افزوده را توسعه داده است که می توان از آن برای تحقیقات و شناسایی سرطان استفاده کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، این میکروسکوپ شبیه به میکروسکوپ های معمولی نیست و همانطور که پیش از این ذکر کردیم این میکروسکوپ مجهز به صفحه نمایش واقعیت افزود است. طبق گفته ی گوگل ” این پلتفرم متشکل از یک میکروسکوپ نوری اصلاح شده است که امکان تجزیه و تحلیل هم زمان تصاویر و نمایش نتایج الگوریتم های یادگیری ماشینی را به طور مستقیم برای بیینده فراهم می کند.”

میکروسکوپ واقعیت افزوده گوگل، سرطان را شناسایی می کند (+ فیلم)گوگل در ادامه افزود ” در میکروسکوپ های آنالوگ سنتی، کاربر نمونه ها را از طریق لنز مشاهده می کند.” الگوریتم یادگیری ماشینی، خروجی خود را هم زمان در یک میدان بصری نمایش می دهد این طرح های دیجیتالی به صورت بصری به شکل تصاویر اصلی (آنالوگ) نمونه قرار می گیرند تا به بیننده در مورد ویژگی های محدوده یا کیفی نمونه کمک کند.
مهمترین بخش این است که ظاهراً این صفحه نمایش وقعیت افزوده می تواند به میکروسکوپ های موجود اضافه شود، بدین ترتیب لازم نیست محققان، بیمارستان ها و کلینیک ها هزینه ی زیادی برای خریداری تجهیزات جدید کنند. البته در حال حاضر مشخص نیست که این تجهیزات چه زمانی در دسترس قرار می گیرد اما ب نظر بسیار امیدوار کننده می آید. برای اطلاع از جزییات بیشتر درباره ی این میکروسکوپ اینجا را کلیک کنید.