هم رسان: در حال حاضر اغلب دستیارهای دیجیتالی از زبان های مختلفی پشتیبانی می کنند. این در حالی است که اغلب در ابتدای کار با این دستیارها باید زبان مورد نظر خود را تنظیم کنید و اگر بخواهید زبان برنامه را تغییر دهید باید به تنظیمات بروید و تغییرات لازم را انجام دهید. گوگل به زودی تغییراتی را اعمال خواهد کرد که به کاربران کمک می کند تا به شکل ساده تری از قابلیت چند زبانه گوگل اسیستنت (Google Assistant) استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، طبق اطلاعیه ی منتشر شده در وبلاگ گوگل ، این شرکت اعلام کرده است به زودی گوگل اسیستنت قادر خواهد بود زبان های مختلف را هنگام صحبت کردن تشخیص دهد. اطلاعیه ی گوگل بدین شرح است: ” ما اواخر امسال اسیستنت چند زبانه را راه اندازی خواهیم کرد در نتیجه خانواده ها یا افرادی که به چند زبان مختلف صحبت می کنند می توانند به راحتی با اسیستنت ارتباط برقرار کند. با این قابلیت جدید، اسیستنت می تواند زبان های مختلف را به راحتی درک کند. اگر شما ترجیح می دهید در ادراه به زبان آلمانی و در خانه به زبان فرانسوی صحبت کنید ، دستیار دیجیتالی اسیستنت در هر شرایط در کنار شما خواهد بود.”

البته قابلیت چند زبانه بودن اسیستنت در ابتدا تنها محدود به زبان های انگلیسی، فرانسوی و آلمانی خواهد بود اما گوگل در نظر دارد در آینده زبان های دیگری را به این قابلیت اضافه کند. علاوه بر قابلیت چند زبانه بودن، گوگل همچنین اعلام کرده است که این دستیار دیجیتالی به زودی از 30 زبان زنده دنیا پشتیبانی خواهد کرد؛ این دستیار در حال حاضر تنها از 8 زبان زنده دنیا پشتیبانی می کند. البته برای استفاده از این زبان ها باید به طور دستی تنظیمات اسیستنت را تغییر دهید مگر آنکه به زبان های انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی صحبت کنید.