هم رسان: اگر گوشی های Pixel یا Nexus که مجهز به آخرین به روزرسانی های اندرویدی هستند را ندارید، این احتمال وجود دارد که هنوز به بعضی از قابلیت های جدید اندرویدی مانند دستیار گوگل دسترسی ندارید، مخصوصا با توجه به این که اندروید 8.0 اوریو تنها بر روی 0.5 درصد از تمامی گوشی های اندرویدی نصب شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، با این که گوگل نمی‌تواند کاری در مورد به روزرسانی گوشی غیر از پیکسل و نکسوس شما به اوریو انجام دهد اما خبر خوب این است که گوگل توانسته قابلیت‌های جدیدی ارائه دهد که این شرکت اخیراً آن‌ها را معرفی کرده است. در این قابلیت‌های جدید گوگل توانسته Google Assistant را در گوشی‌های اندرویدی قدیمی‌تر و تبلت های اندرویدی ارائه دهد.

طبق بیانیه گوگل Google Assistant تا به حال در دستگاه های مختلف از گوشی‌ها گرفته تا اسپیکرها و ساعتها و غیره به چندین زبان مختلف ارائه شده و اکنون این قابلیت مهم به تبلت های اندرویدی با اندروید 7.0 نوقا و 6.0 مارشمالو و گوشی‌هایی با 5.0 لالی پاپ راه یافته است.
گوگل ادعا می‌کند اجرای Google Assistant شروع شده و این قابلیت در بعضی به کشورها در سرتاسر دنیا وارد شده است. به افرادی که از تبلت های اندرویدی استفاده می‌کنند، باید بگوییم گوگل اعلام کرده این قابلیت طی هفته آینده عرضه خواهد شد، بنابراین در صورتی که منتظر این خبر بوده‌اید، خیلی زود می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.