هم رسان: زمانی که دستیار گوگل برای اولین بار معرفی شد، همه فکر می‌کردند این قابلیت نیز مانند دیگر قابلیت‌های اندرویدی در تمامی دستگاه‌های اندرویدی وجود خواهد داشت. اما بعد از مدتی مشخص شد گوگل برنامه‌ای متفاوت در مورد گوشی‌های پیکسل خود دارد و دستیار گوگل را به طور موقت تنها در انحصار این گوشی‌ها قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، با این حال اخیراً شاهد این بودیم گوگل دستیار خود را در دستگاه‌های دیگری از جمله تلویزیون‌های اندرویدی سونی نیز به کار گرفته و این احتمال وجود دارد که به زودی در کروم بوک ها نیز شاهد دستیار گوگل باشیم. اما تکلیف دارندگان تبلت های اندرویدی چیست؟ اما خبر خوب برای دارندگان تبلت های اندرویدی این است که ظاهراً به زودی این افراد نیز می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند زیرا اخیراً در تنظیمات دستیار گوگل آیکون تبلت نیز مشاهده شده و همچنین اشاره شده این قابلیت در Google Home، تبلت ها و گوشی‌های اندرویدی 6 به بالا، کروم بوک ها و تلویزیون‌ها پشتیبانی خواهد شد.

دستیار گوگل در تبلت های اندرویدیگوگل در ارائه قابلیت دستیار خود در دستگاه‌های بیشتر بسیار کند عمل کرده به طوری که این قابلیت در ابتدا تنها در گوشی‌های اندرویدی در دسترس کاربران بود. به احتمال زیاد گوگل قصد دارد دستیار گوگل را همانند الکسای آمازون پوشش بیشتر و گسترده‌تری بدهد و آن را در گوشی‌ها، اسپیکرهای هوشمند و بسیاری از دستگاه‌های دیگر به کار ببرد.
متاسفانه هنوز هیچ گزارشی درباره زمان ورود دستیار گوگل به تبلت های اندرویدی منتشر نشده است، اما به احتمال زیاد اضافه شدن آیکون تبلت به تنظیمات دستیار گوگل حاکی از این است که این اتفاق به زودی خواهد افتاد.