هم رسان: گوگل به تدریج دستیار هوش مصنوعی خود را به پلتفرم های زیادی وارد کرده است، اما این دستیار هنوز به کروم بوک ها نیامده است. البته احتمالا این وضعیت به زودی تغییر یابد. شایعات در حال حاضر حاکی از این هستند که احتمالا دستیار گوگل در آینده ای نه چندان دور به کروم بوک ها اضافه شود. شواهد زیادی منتشر شده است که نشان می دهند دستیار مخصوص کروم بوک ها نیز تقریبا آماده ارائه است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، موارد جدیدی در اپلیکیشن Google Home دیده شده است که نشان می دهند بعضی از اپلیکیشن های Assistant یا همان دستیار با کروم بوک ها سازگار هستند. این یک نشانه خوب است که دستیار مخصوص کروم بوک ها ممکن است به زودی ارائه شود، چرا که تمامی اپلیکیشن های دستیار به پلتفرم هایی اشاره دارند که با آنها سازگاری دارند.
بعضی از اپلیکیشن های موجود در دستیار بر روی گوشی های هوشمند کار نمی کنند اما بر روی Google Home کار می کنند. بنابراین در صورتی که این نشانه ها ظاهر شوند، می توان آنها را به عنوان نشانه راه اندازی غریب الوقوع دستیار گوگل بر روی کروم بوک ها در نظر گرفت.

این اشاره ها فقط در متن نیستند. یک آیکون کروم بوک هم دقیقا در کنار آیکون های گوشی های هوشمند و Google Home دیده می شود. بنابراین این نشانه خوبی است که دستیار گوگل راه خود را به زودی به پلتفرم Chrome OS باز خواهد کرد.
اما گوگل هنوز زمان دقیق ورود دستیار خود را به کروم بوک ها اعلام نکرده است. این شرکت قرار است گوشی های پیکسل جدید خود را در رویدادی در روز 12 مهر رونمایی کند. به احتمال زیاد در این رویداد درباره آینده دستیار مخصوص کروم بوک ها اطلاعاتی منتشر خواهد شد.