هم رسان: دیگر لازم نیست که حتما گوشی پیکسل 2 داشته باشید تا آهنگ های جدید خود را بشناسید: گوگل بالاخره قابلیتی به دستیار خود اضافه کرد که می تواند با Shazam رقابت کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، از این پس زمانی که به آهنگی جدید گوش می دهید می توانید از دستیار گوگل بپرسید که “این چه آهنگی است؟” و این دستیار نام آهنگ و خواننده آن را به شما می گوید. همچنین در یک کارت شناسایی اطلاعاتی از آهنگ مورد نظرتان را به شما می دهد که این اطلاعات شامل نام آلبومی که می توانید آهنگ را در آن پیدا کنید، تاریخ انتشار و لینک هایی از Search، YouTube و Play برای راحت تر پیدا کردن و گوش کردن به آهنگ است.

دستیار گوگل بخش جدیدی با نام “What’s this song?” دارد که می تواند با شنیدن بخشی از آهنگ اطلاعات آن را برایتان نمایش دهد. گوگل قابلیت شناسایی آهنگ را با گوشی های پیکسل جدید خود معرفی کرده است که می توانند پس از مقایسه آهنگ در حال پخش با پایگاه داده ای متشکل از 10000 آهنگ اطلاعات آن را ارائه دهند. همه این کارها در خود پیکسل های جدید اتفاق می افتد، اما برای استفاده از قابلیت شناسایی آهنگ ها در گوشی های دیگر شما به یک اتصال اینترنتی نیاز خواهید داشت تا دستیار گوگل بتواند درخواست شما را انجام دهد. متاسفانه این قابلیت در آی او اس و اندروید در خارج از ایالات متحده آمریکا وجود ندارد، و اصلا مشخص نیست که آیا بالاخره به خارج از مرزهای آمریکا خواهد رفت یا نه. این یک قابلیت جدید است و گوگل همچنان هنوز بر روی آن کار می کند، بنابراین مدتی طول می کشد تا در دسترس کاربران قرار بگیرد.