هم رسان: زمان زیادی از انتشار اندروید 8.0 اوریو نمی‌گذرد اما ظاهراً گوگل بدون هیچ گونه اتلاف وقتی کار بر روی نسل بعدی اندروید را آغاز کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، طبق گزارشی جدید به نظر می‌رسد که گوگل توسعه بیلد بعدی اندروید را که احتمالاً اندروید P نام خواهد داشت، آغاز کرده است.
طبق گزارش XDA، گوگل به تازگی در وب سایت Android Open Source Project تگ جدیدی به نام master-p را اضافه کرده است. این تگ اشاره مستقیمی به توسعه اندروید جدید ندارد اما موجب ایجاد حدس و گمان‌هایی درباره آغاز توسعه اندروید P شده است. همچنین به نظر می‌رسد گوگل آزمایش اندروید P را روی گوشی‌های گوگل پیکسل و پیکسل ایکس آل نیز آغاز کرده است.

در حال حاضر نمی‌توان صحت و سقم این گزارش را تأیید کرد و باید منتظر بود تا گوگل توسعه این نسخه از اندروید را رسماً اعلام یا این گزارش را تأیید کند. اما آغاز این پروژه خیلی هم دور از انتظار نیست. با توجه به اینکه نسخه پیش نمایش اندروید اوریو اوایل امسال برای توسعه دهندگان منتشر شد، بنابراین با فرض اینکه نسخه پیش نمایش اندروید P نیز در زمان مشابهی منتشر شود، آغاز این پروژه خیلی هم دور از انتظار نخواهد بود.
در حال حاضر خیلی زود است که بخواهیم درباره ویژگی‌ها و تغییرات اندروید P صحبت کنیم اما قطعاً این تغییرات و بهبودها مواردی خواهد بود که کاربران از آن استقبال خواهند کرد.