هم رسان: به احتمال زیاد به همین زودی شاهد عرضه پلتفرم موبایلی جدید از گوگل خواهیم بود. ایوان بلاس یکی از منابع معروف اخبار فناوری اعلام کرده است که به زودی شاهد رونمایی از اولین پیش نمایش نسخه ویژه توسعه دهندگان در اواسط ماه مارس خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، در حال حاضر هنوز مشخص نیست که حرف “P” نشان دهنده چه کلمه ای است، اما از آنجایی که 14 مارس روز عدد پی است، برخی معتقدند که این پی نشان دهنده همان است. طبق گزارشات پیشین، اندروید پی از این امکان برخوردار است که جلوی اپلیکیشن های بیهوده را از دسترسی به دوربین و میکروفون می گیرد. این اقدام امنیتی اضافه شده می تواند از شما در مقابل بدافزارهایی که می توانند بدون رضایت و اطلاع کاربر صدا را ضبط کنند و عکس بگیرند مراقبت کند.

گوگل پیش نمایش نسخه ویژه توسعه دهندگان اندروید پی را عرضه خواهد کردگفته می شود که این سیستم عامل از بریدگی های بالای صفحه نمایش که پس از معرفی آیفون ایکس در بسیاری از گوشی های اندرویدی شاهد آن هستیم و همچنین صفحه نمایش های چندگانه پشتیبانی خواهد کرد. به هر حال این سیستم عامل شامل یک dark mode مانند چیزی که در شایعات گفته می شد نخواهد بود و در عوض مجهز به یک تاگل است که کار را برای توسعه دهندگان برای تست night mode در اپلیکیشن هایشان آسان می کند. زمانی که اندروید پی رونمایی شود می توانیم از وجود یا نبود این ویژگی ها مطمئن شویم.