هم رسان: اوایل هفته جاری، شرکت گوگل در جریان سخنرانی در Google I/O 2018 حاضرین در این مراسم و بینندگان پخش زنده آن را با دمویی از قابلیت جدید در جیمیل شگفت زده کرد. این قابلیت جدید Smart Compose نام دارد و از تکنولوژی مبتنی بر قابلیت تکمیل خودکار گوگل در جستجو استفاده می کند تا بهترین کلمه یا عبارت که افراد می توانند در نوشتن یک جیمیل از آنها استفاده کنند را پیشنهاد دهد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از اندروید آتوریتی، در اواخر هفته گوگل به عامه مردم اجازه داد تا این قابلیت را در نسخه دسکتاپی جیمیل امتحان کنند. در صورت علاقه به این قابلیت جدید، در اینجا نحوه استفاده از Smart Compose را به شما نشان می دهیم.

طرح جدید جیمیل را فعال کنید
اولین کاری که باید انجام دهید این است که طرح جدید جیمیل را که در ماه مه برای بسیاری از کاربران دسکتاپ رونمایی شده بود، فعال کنید. اگر قبلا این کار را انجام داده اید، به مرحله بعدی بروید. در غیر این صورت به آیکون تنظیمات در گوشه بالای سمت راست رابط کاربری دسکتاپ بروید، روی آن کلیک کنید، و شما باید یک گزینه را خواهید دید که از شما می پرسد که آیا می خواهید از جیمیل جدید استفاده کنید. البته به یاد داشته باشید که ممکن است این قابلیت برای تمامی کاربران جیمیل در سرتاسر دنیا موجود نباشد.

قابلیت های آزمایشی را فعال کنید
در صورتی که در حال حاضر از طرح جدید جیمیل استفاده می کنید ، یک مرحله دیگر قبل از فعال سازی Smart Compose وجود دارد. یکبار دیگر، به آیکون تنظیمات در گوشه بالایی سمت راست دسک تاپ بروید و روی آن کلیک کنید. بعد در موارد نمایش داده شده گزینه Experimental Access selection را انتخاب کنید. در کادر فعالسازی به این دسترسی کلیک کنید و سپس به سمت پائین اسکرول کنید و بر روی “Save Changes” کلیک کنید.

قابلیت های جدید را فعال کنید
زمانی که مراحل قبلی انجام شد، اکنون زمان این است که Smart Compose را به کار ببرید. مجددا باید به منوی تنظیمات بروید و گزینه “Smart Compose” را پیدا کنید. روی آن کلیک کنید و بعد روی دایره انتخاب “Writing suggestions on” کلیک کنید. حالا می توانید ایمیل های خود را در برنامه جیمیل همراه با قابلیت Smart Compose تایپ کنید. در صورتی که می خواهید یکی از کلمات و عبارت های پیشنهادی را انتخاب کنید، فقط کافی است که دکمه tab را فشار دهید.

در اینجا نکته هایی وجود دارد که باید به خاطر بسپارید. مورد اول این است که Smart Compose حداقل در حال حاضر تنها در زبان انگلیسی موجود است. مسئله دیگر این است که اگر چه این قابلیت تا حدی شبیه به تکمیل خودکار گوگل عمل می کند، اما این قابلیت برای دادن پاسخ به سوالات شما درباره پیام های جیمیل تان طراحی نشده است.

شاید متوجه شوید که Smart Compose به خوبی دموی نمایش داده شده در طی جریان Google I/O keynote عمل نکند که در آن دمو پیشنهادات فوق العاده ای از کلمات و عبارت ها ارائه می شد. این قابلیت حتی زمان تایپ در کادر آدرس ایمیل را نیز تشخیص می دهد. به هر حال، این احتمال وجود دارد که افراد بیشتری از قابلیت Smart Compose استفاده کنند ، که در این صورت بسیاری از سرورهای یادگیری ماشینی گوگل در پیشنهادات خود پیشرفت خواهند کرد.
آیا شما هم از قابلیت جدید Smart Compose در جیمیل استفاده کرده اید؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.