هم رسان: گوگل امروز پیش نمایشی از قابلیت های پروژه صفحات موبایلی پرشتاب AMP در جی میل را برای توسعه دهندگان رونمایی کرد. این قابلیت موسوم به AMP for Email به توسعه دهندگان و برنامه نویسان این امکان را فراهم می کند که ایمیل های تعاملی تر و جذاب تری ایجاد کنند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ورج، گوگل این قابلیت جدید را برای کاربران بسیار مفید می داند چرا که بر اساس آن برنامه نویسان می توانند ویجت هایی در ایمیل قرار دهند که همیشه به روزرسانی می شوند و کارایی های عملی در خود دارد که بدون ترک اینباکس می توان آنها را انجام داد. صفحات وب AMP موجود در گوگل یک استاندارد نوظهور برای صفحات وب هستند که به طور قابل توجهی سریعتر از صفحات موبایلی معمولی بارگیری می شوند.
AMP for Email به صورت منبع باز است و برنامه نویسان به راحتی می توانند امکانات مختلفی را در نظر بگیرند و از آنها به نفع خود استفاده کنند. در حال حاضر برنامه نویسان شرکت هایی نظیر Pinterest, Booking.com و Doodle در حال توسعه قابلیت هایی برای AMP for Email هستند. گوگل می گوید که قابلیت AMP for Email به شما این امکان را می دهد تا به پیام های دعوت به مراسم ها پاسخ دهید، محتواهای خاص را جستجو کرده و از آنها استفاده کنید و بدون ترک اینباکس ایمیل فرم ها را پر کنید. برای مثال در صورتی که یک پیمانکار قصد داشته باشد جلسه ای با شما داشته باشد اما نمی تواند به تقویم شما دسترسی داشته باشد، این شرکت می تواند با کمک این قابلیت با شما درباره اوقات بیکاری و در دسترس بودن شما تماس برقرار کند. با کمک قابلیت AMP for Email شما می توانید بدون ترک ایمیل کلاینت از طریق یک فرم به این ایمیل درخواست ملاقات پاسخ دهید.

برای مثال ایمیل ارسال شده از طرف Pinterest به شما این امکان را می دهد تا درست مانند زمانی که در سایت هستید، به دنبال تصاویری درباره موضوع ایمیل بگردید و برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی این عکس ها کلیک کنید. حتی در صورتی که 20 زبانه عجیب و غریبی که در این قابلیت باز کنید که ممکن است به راحتی باعث حواس پرتی شما شود، باز هم این قابلیت سودمند و مفیدی است.
گوگل قصد دارد تا این پشتیبانی از AMP را در اواخر سال جاری به جیمیل اضافه کند. علاقمندان می توانند به پش نمایش AMP for Email مخصوص برنامه نویسان از طریق ثبت نام در گوگل دسترسی داشته باشند. گوگل پیش از این نیز اعلام کرده بود که در حال تست قابلیت “AMP Stories” است که در بخش Google Search ظاهر می شود، فرمتی مشابه با اسنپ چت که استوری ها را به روشی مناسب با ویدئو و عکس نمایش می دهد.