هم رسان: جیمیل معمولا در فیلترینگ پیام های اسپم به خوبی عمل کرده است، اما به گزارش Mashable تعدادی از کاربران در ساعات اولیه روز اعلام کردند که صندوق ورودی آنها به یکباره پر از پیام های تبلیغاتی شده است که ظاهرا از حساب کاربری خودشان ارسال شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ورج، کاربران در Help Forum جیمیل با مطرح کردن این مشکل اعلام کردند که به نظر می رسد که این پیام ها از حساب کاربری خودشان ارسال شده است، علی رغم این که این حساب کاربری ها به وسیله روش های احراز هویت دو عاملی و رمز عبورهای به روزرسانی شده ای ایمن سازی شده اند. پس از بررسی های انجام شده مشخص شده است که ارسال کنندگان اسپم از هِدر های جعلی استفاده می کنند تا این اسپم ها طوری به نظر برسند که از طرف کاربران و از طریق یک شرکت مخابراتی کانادایی با نام Telus ارسال شده اند، تا پیام های اسپم از فیلترهای موجود عبور کنند. از آنجایی که به نظر می رسد این پیام ها از طرف خود کاربران هستند، جیمیل این پیام ها را در صندوق پیام های ارسال شده این کاربران قرار می دهد.

یک سخنگوی جمیل در گفتگو با Mashable اعلام کرده است که این یک کمپین اسپم است که گروه کوچکی از کاربران جیمیل رادرگیر کرده است و شرکت اقداماتی برای مراقبت از کاربران در مقابل آن پیش رو گرفته است. Telus هم به Mashable اعلام کرده است که این پیام ها از سرورهای این شرکت ارسال نشده است، و این شرکت در حال همکاری با شرکت های دیگر برای از بین بردن این مشکل است.