هم رسان: به سختی می توان بازارهای در حال توسعه را نادیده گرفت چراکه برخی از آنها بسیار پر جمعیت هستند و این بدین معنی است که پتانسیل بسیار زیادی وجود دارد که مشتریان زیادی را به دست آورند. همین امر باعث می شود که برند های خاصی در بازارهای در حال توسعه به محبوبیت برسند علی رغم اینکه همین برنامه ها در بازارهای توسعه یافته اغلب ناشناخته یا نادیده گرفته می شوند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، به همین دلیل شرکت های زیادی به تولید برنامه برای این بازارها روی آورده اند، جایی که شاید گوشی های تلفن همراه خیلی قدرتمند نباشند و یا سرعت اینترنت خیلی بالا نباشد. جدیدترین برنامه ای که تحت تاثیر این موج قرار گرفته برنامه ی جی میل گوگل است که در قالب برنامه Gmail Go برای دستگاه اندرویدی منتشر شده است.

نسخه اندرویدی Gmail Go منتشر شداین دو برنامه تفاوت چندانی با هم ندارند. از نظر پایه برنامه Gmail Go وظایف معمول برنامه جی میل را انجام می دهد با این تفاوت که این برنامه از رم کمتری استفاده می کند و تنها تصاویر مورد تقاضا را بارگیری می کند بدین ترتیب کاربران با حجم داده ی محدود می توانند کنترل بهتری بر میزان مصرف داده ی خود داشته باشند.
با این حال همانطور که انتظار می رفت برنامه Gmail Go در حال حاضر تنها در بازارهای خاصی ارائه خواهد شد مانند بازار هایی که سرعت اینترنت داده تلفن همراه پایین است و کاربران از داده های با حجم محدود استفاده می کنند. گوگل به همراه Gmail Go دیگر برنامه های “Go” مانند یوتیوب، Google Assistant Go و Gboard Goرا نیز منشر کرده است.