هم رسان: اگر به تازگی یک قاب آیفون اکلیل دار خریداری کرده اید، حتماً به این خبر توجه داشته باشید!

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، یکی از تولید کنندگان متفرقه قطعات جانبی با نام MixBin Electronics به تازگی بیانیه ای برای جمع آوری قاب های آیفونی که برای برندهای معروف مانند Victoria’s Secret تولید کرده بود، منتشر کرده است. این بیانیه در پی گزارش چندین مورد سوختگی شیمیایی و التهاب پوستی ناشی از قاب های اکلیل دار و قاب هایی که این روزها با نام قاب های آکواریومی معروف شده اند، منتشر شد.
کمیته ایمنی کالاهای مصرفی آمریکا با انتشار هشداری اطلاعیه جمع آوری قاب های اکلیل دار را که شامل قاب های MixBin آیفون 6، آیفون 6s و آیفون 7 می شود را تائید کرد.
تاکنون بیش از 260 هزار قاب تولیدی این شرکت جمع آوری شده است. این قاب ها برای برندهای معروفی مانند Victoria’s Secret Nordstrom Rack و آمازون تولید شده اند.

از آنجایی که این قاب ها برای برندهای مختلفی ساخته شده اند، از نظر رنگ بندی و طراحی با هم تفاوت دارند، اما همه قابهای جمع آوری شده دارای یک محفظه پر شده از مایع و اکلیل در عقب قاب هستندکه با نام تجاری و تصاویر هنری پوشانده شده اند، همانطور که در بالا ذکر کردیم، این قاب ها به قاب آکواریومی معروف هستند.
در صورتی که این بخش آکواریومی آسیب ببیند و مایع داخل آن به بیرون نفوذ کند، باعث قرمزی، خارش، تاول و حتی سوختگی شیمیایی پوست می شود. در اطلاعیه اشاره ای به نوع ماده شیمیایی مورد استفاده در این قاب نشده است، اما این اطلاعیه جمع آوری به صوت گسترده ای منتشر شده است و الزام جمع آوری همگانی را به خوبی نشان می دهد.
کمیته ایمنی کالاهای مصرفی تاکنون 24 گزارش از التهاب پوستی و سوختگی شیمیایی دریافت کرده که در اثر برخورد با مایع داخل این قاب ها ایجاد شده است. علاوه بر این 24 مورد، 19 مورد نیز در ایالت متحده آمریکا گزارش شده است. حتی یکی از مشتریان اعلام کرده در اثر سوختگی شیمیایی، یک زخم دائمی روی پوست او ایجاد شده است.