هم رسان: گیگابایت به تازگی از مادربرد بازی جدیدی به نام Gigabyte X299 AORUS Gaming 7 Pro رونمایی کرده است. این مادربرد از پردازنده جدید 18 هسته‌ای i9 7980XE اینتل پشتیبانی می‌کند و از یک طراحی VRM به روز شده به همراه فناوری فن‌های هوشمند 5 (Smart Fan 5) برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، گیگابایت مادربرد X299 AORUS Gaming 7 Pro را به قدرت دیجیتالی در اندازه سرور (server-grade) مجهز کرده که 12 فاز دیجیتالی را ارائه می‌دهد و هر یک از فازها تا 60 آمپر جریان الکتریکی فراهم می‌کنند. «وینسنت لئو» معاون ارشد بخش تجاری مادربردهای گیگابایت، در رابطه با این مادربرد گفته است: «مادربرد X299 AORUS Gaming 7 Pro به گونه‌ای طراحی شده است که به طور کامل از جدیدترین پردازنده Core i9 7980XE اینتل پشتیبانی می‌کند. با کسب تجارب زیاد در زمینه تولید مادربردهای حرفه‌ای، موفق به تولید مادربردی شده‌ایم که می‌تواند انتظارهای سخت گیرترین علاقه‌مندان را نیز به خوبی برآورده کند. یک کنترلر دیجیتالی PWM در ماژول تنظیم ولتاژ (VRM) تعبیه شده که کارایی ارتباط میان CPU و PWM را افزایش می‌دهد. به لطف تنظیمات آی سی Turbo B-Clock این مادربرد بهترین نتایج اورکلاک را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.»
متاسفانه گیگابایت تاکنون هیچ اطلاعاتی درباره قیمت و عرضه این مادربرد منتشر نکرده است. اما در صورت کسب اطلاعات در این خصوص شما را مطلع خواهیم کرد. مشخصات مادربرد بازی X299 AORUS Gaming 7 Pro performance گیگابایت عبارت‌اند از:

مادربرد بازی X299 AORUS 7 Pro گیگابایت رونمایی شدفناوری Smart Fan 5: سیستم خنک کننده عالی که از لوازم جانبی متعددی پشتیبانی می‌کند و ظرفیت‌های عملکردی فوق العاده ای دارد. این فناوری به کاربران این اجازه را می‌دهد تا سرعت فن‌های سیستم و پارامترهای دما را با توجه به نیاز خود تنظیم کنند. فن خنک کننده Active Cooling زمانی که دمای VRM به آستانه مشخصی برسد شروع به کاهش دمای آن می‌کند و اثرات مربوط به دمای بالا در سیستم‌های اورکلاک VRM و CPU را کاهش می‌دهد.
فناوری RGB Fusion این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا نورهای برد را به سلیقه خودشان روشن کنند قطعات داخل شاسی نیز می‌توانند از RGB LED های خارجی شامل Digital LED، RGBW و RGBUV پشتیبانی کنند. به لطف پشتیبانی از Digital LED، چراغ‌های LED به صورت جداگانه نشانی پذیرند و الگوها و افکت‌ها بیشتری را نسبت به قبل ارائه می‌دهند. RGBW نورهای سفید واقعی و روشن‌تری را ارائه می‌دهند و در مقابل RGBUV LED نورهای تاریک را ارائه می‌دهند. LED های 5 ولتی و 12 ولتی به شکل‌های نواری، ردیفی یا ماتریکس را نیز می‌توان جهت زیبایی بیشتر به این مادربرد اضافه کرد.
مادربرد X299 AORUS Gaming 7 Pro بهترین تجربه کاربری را برای بازیکنان فراهم می‌کند. این مادربرد از چند کارت گرافیک 3-Way SLI و CrossFire پشتیبانی می‌کند و این امکان را برای کاربر فراهم می‌کند تا عملکرد 3 بعدی سیستم را با استفاده از چندین کارت گرافیک افزایش دهد.