هم رسان: اخیراً نمونه پایدار (stable) اندروید 8.0 اوریو برای گوشی های گلکسی اس 8 پلاس در سطح اینترنت قرار گرفت. افرادی که این نسخه را برای گوشی خود نصب کرده بودند با قابلیتی روبه رو شدند که پیش از در گوشی های سامسونگ دیده نشده بود.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، این قابلیت Dolby Atmos معرفی شد و یک گزینه جدید را به منوی تنظیمات اضافه می کند. با وجود اینکه افراد تصور می کردند این قابلیت در نسخه نهایی اوریو نیز به صورت عمومی منتشر خواهد شد اما سامسونگ تأیید کرد به روز رسانی اوریو قابلیت Dolby Atmos را به گوشی گلکسی اس 8 اضافه نخواهد کرد.
یکی از مدیران اجتماعی برنامه Samsung Members در بریتانیا اعلام کرده این شرکت در حال حاضر هیچ تصمیمی برای ارائه قابلیت Dolby Atmos در گوشی های گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس از طریق به روز رسانی اندروید 8.0 اوریو ندارد.

این خبر احتمالاً موجب ناراحتی بسیاری از کاربران گلکسی اس 8 خواهد شد. قابلیت Dolby Atmos به ندرت در گوشی های هوشمند یافت می شود. از دستگاه هایی که در حال حاضر مجهز به این قابلیت هستند می توان به Razer Phone و Nokia 6 اشاره کرد.
گوشی های گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس از پرطرفدارترین گوشی های پرچمدار اندرویدی سال گذشته میلادی بودند و اضافه شدن قابلیت مذکور به این گوشی ها می توانست تغییر بزرگی را برای میلیون ها کاربر ایجاد کند.
با توجه به اینکه سامسونگ اعلام کرده این قابلیت در گوشی های گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس ارائه نخواهد شد این احتمال وجود دارد که این قابلیت را در گوشی های جدید اس 9 ارائه کند. به نظر می رسد سامسونگ قابلیت Dolby Atmos را برای اولین بار با گوشی های گلکسی اس 9 معرفی کند.