هم رسان: شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه ساعت های هوشمند اپل در آینده می توانند میزان گلوکز خون را نیز اندازه گیری کنند در نتیجه بیماران دیابتی بدون نیاز به سوزن می توانند سطح گلوکز (قند) خون خود را بررسی کنند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، طبق گزارش جدید CNBC، به نظر می رسد فیت بیت در این راه از اپل پیشی گرفته است.
طبق این گزارش، شرکت فیت بیت اخیراً در شرکتی به نام Sano به مبلغ 6 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است. این شرکت در زمینه تولید پچ های سکه ای فعالیت می کند که به کاربران کمک می کند تا میزان قند خون خود را اندازه گیری کنند. فیت بیت با بهره مندی از نظارت گلوکز در محصولات خود می تواند نظر طیف گسترده ای از مشتریان را به خود جلب کند؛ از جمله افرادی که به دنبال محصولی با قابلیت ردیاب تناسب اندام / سلامت و به همراه مدیریت بهتر دیابت هستند.

امکان نظارت بر میزان گلوکز خون با محصولات جدید Fitbit«جیمز پارک» مدیر عامل شرکت فیت بیت در این باره گفته است: «این قابلیت نشان دهنده خط مشی ما است که به تولید محصولی فراتر از یک دستگاه و ایجاد راه حل هایی برای سلامت فکر می کنیم. از نظر من یک راه حل جامع می تواند با روش های نظارتی همراه باشد که با نمایشگر و محصولات پوشیدنی ارائه می شود و می تواند فرصت مداخله در لحظه را برای شما فراهم کند.»
فناوری شرکت Sano غیر تهاجمی نیست اما مدیر عامل این شرکت «اشوین پوشپالا» ادعا می کند این فناوری در مقایسه با سایر روش های موجود در بازار درد کمتری خواهد داشت. این فناوری در حال حاضر در دسترس نیست و انتظار می رود حدود یک سال دیگر وارد بازار شود بنابراین احتمالاً به زودی شاهد این محصولات نخواهیم بود زیرا به تأییدیه های همچون FDA نیز نیاز خواهند داشت.