هم رسان: در حال حاضر یکی از روش های رایج برای ارزیابی تناسب اندام و سلامت ردیاب های تناسب اندام و یا ساعت های هوشمند هستند. اما به نظر می رسد که اپل ایرپاد های خود را در آینده به سنسور سلامت مجهز خواهد کرد که این سنسورها قابلیت های ردیابی تناسب اندام را انجام خواهند داد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، این خبر بر اساس حق اختراعی است که اخیرا به اپل اعطاء شده است. در متن این حق اختراع آمده است که ایرپاد ها مجهز به یک یا بیش از یک سنسور بیومتریک خواهند شد. حداقل یکی از این سنسورهای بیومتریک طوری طراحی شده است که در مقابل غضروف جلویی گوش قرار می گیرد و با فشار دادن آن ارزیابی های بیومتریک انجام می شود.

توجه داشته باشید که این اولین باری نیست که اپل ایده استفاده از هدفون ها به عنوان یک ردیاب تناسب اندام را مطرح می کند، اما این حقیقت که ما شاهد حق اختراع جدیدی هستیم، حاکی از این است که توجه و علاقه اپل به این موضوع بیشتر از گذشته است. با این حال در صورتی که اپل چنین دستگاهی را تولید کند، اولین شرکتی نخواهد بود که این کار را کرده است.
شرکت هایی نظیر Jabra و Dash اییرباد هایی را رونمایی کرده اند که مجهز به قابلیت های ردیاب های سلامتی هستند که می توانند مواردی مانند ضربان قلب، حداکثر اکسیژن مصرفی و غیره را اندازه گیری کنند. به هر حال هنوز مشخص نیست که اپل واقعا به این موضوع خواهد پرداخت و این محصول را عرضه خواهد کرد یا نه، چرا که هر ثبت اختراعی به منزله عملی شدن آن نیست.