هم رسان: سال گذشته فوجی فیلم اعلام کرد که مدل جدید دوربین بدون آینه X-T1 با نام X-T2 تولید خواهد شد. حالا به نظر می رسد که کارمندان سایت فوجی رومرز به برخی از جزییات این مدل جدید دست یافته اند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، طبق گزارش وب سایت مذکور، به نظر می رسد که یکی از ویژگی های مهم دوربین X-T2S این است که لرزشگیر (تثبیت کننده) تصویر آن درون خود دوربین (IBIS) تعبیه شده است. مزیت این ویژگی این است که صرف نظر از هر لنزی که در دوربین استفاده شود، عکاسان به تثبیت کننده تصویر دسترسی خواهند داشت. در حال حاضر هیچ یک از لنزهای XF فوجی فیلم با قابلیت تثبیت کنندگی تصویر ارائه نمی شود بنابراین در صورتی که این ویژگی صحت داشته باشد بدون تردید مزیت ویژه ای برای کاربران به حساب خواهد آمد.

در حال حاضر مشخص نیست که مدل جدید X-T2S چه زمانی رونمایی خواهد شد. وب سایت فوجی رومرز اظهار داشته که در گذشته شایعاتی درباره ی تولید نمونه اولیه X-Pro1s وجود داشته است اما شرکت فوجی فیلم مدتی بعد به دلیل عرضه ی مدل X-Pro2 تولید این نمونه را متوقف کرد. این اتفاق ممکن است دوباره و این بار برای X-T2S تکرار شود.
بنابراین در حال حاضر نمی توان هیچ یک از اطلاعات مربوط به این دوربین را تایید یا رد کرد. اما نظر شما درباره ی استفاده از تثبیت کننده تصاویر درون دوربین چیست؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.