هم رسان: اگر پیش از این با یک دوربین عکاسی کار کرده باشید، حتماً می ­دانید بعد از فشار دادن دکمه گرفتن عکس یک خاموشی کوتاه در صفحه نمایش EVF مشاهده می‌شود. این خاموشی در بسیاری از دوربین‌ها کاملاً طبیعی است مخصوصاً زمانی که شما عکس‌های پی در پی می‌گیرید. اما زمانی که قصد دارید یک سوژه را دنبال کنید و تأخیر بین خاموشی‌ها طولانی است، این مسئله آزار دهنده خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، طبق گزارش Fuji Rumors یک منبع موثق اعلام کرده در دوربین Fujifilm X-H1 این زمان خاموشی به اندازه‌ای کوتاه است که در عمل هیچ گونه خاموشی وجود ندارد و احتمالاً چیزی شبیه به Sony A9 است. این ویژگی به عکاسان این اجازه را می‌دهد به صورت پشت سر هم و بدون هیچ گونه خاموشی بین عکس‌ها کار خود را انجام دهند و فرصتی را از دست ندهند.

خاموشی بسیار کوتاه EVF دوربین X-H1 فوجی فیلمبدون تردید کاهش زمان خاموشی باعث می‌شود این دوربین مورد توجه کاربرانی قرار بگیرد که باید عکس‌های پشت سرهم و سریع بگیرند. مشخصات منتسب به X-H1 چند روز پیش منتشر شد و به نظر می‌رسد این دوربین به لطف قابلیت‌هایی نظیر ضبط فیلم 4K و سرعت 30 و 120 فریم بر ثانیه برای ویدئوهای HD گزینه‌ای مناسب برای فیلم برداری نیز است.
از دیگر قابلیت‌های این دوربین وجود تثبیت کننده تصویر در داخل بدنه است که باعث می‌شود دیگر نیازی به استفاده از لنزهای دارای تثبیت کننده تصویر نباشد و همین طور دیگر لازم نیست دوربین را محکم بگیرید. Fuji Rumors همچنین ادعا کرده انتظار می‌رود از همان حسگر X استفاده کند که در دوربین‌هایی مانند X-T2 شاهد آن بودیم.