هم رسان: سریال Game of Thrones به یکی از پرطرفدارترین مجموعه های تلویزیونی در جهان تبدیل شده و به آسانی می توان اهداف هکرها و افشاکننده ها را از پخش این سریال متوجه شد. اخیراً چندین اپیزود از این سریال پیش از پخش فیلم منتشر شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، به نظر میرسد شبکه اچ بی او و شرکای آن در این مدت خیلی هم بیکار نبوده اند و به دنبال عوامل این کار گشته اند. گزارش های اخیر حاکی است چهار نفر در بمبئی هند به جرم انتشار بخش هایی از قسمت پخش نشده این فیلم در این کشور دستگیر شده اند. به نظر می رسد این چهار نفر از کارمندان Star India، یکی از شرکت های پخش بین المللی اچ بی او بوده اند، در نتیجه شرایط لازم برای دسترسی به اپیزودهای افشا شده را داشته اند.

پیش از دستگیری این افراد سخنگوی Star India اعلام کرده بود: «ما انتشار اپیزود 4 فصل 7 سریال Game of Thrones را در اوایل عصر امروز تأیید می کنیم. ما با این موضوع بسیار جدی برخورد کرده و بلافاصله تحقیقات قانونی را برای شناسایی عوامل این موضوع آغاز کرده ایم. این مسئله جدی است و ما اقدام قانونی مناسبی را برای آن در نظر خواهیم گرفت.»
با توجه به شواهد و قرائن، افراد مذکور به جرم «خیانت در امانت و جرائم مرتبط با رایانه» دستگیر شده اند.