هم رسان: شرکت فورد با جدیت تمام برنامه های خود را برای راه اندازی یک شبکه از خودروهای خودران در سال 2012 دنبال می کند و امیدوار است که بتواند یک وسیله نقلیه با کاربرد خاص در این سال رونمایی کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، سوالاتی درباره بزرگی این شبکه مطرح شده است و این سوال بر سر زبان هاست که آیا این شبکه هم شبیه به سرویس هایی است که تاکنون وجود داشته است و تنها در محدوده ای کوچک از یک شهر به اجرا در خواهد آمد؟ خوشبختانه این طور نیست. جیم فیرلی از مدیران شرکت فورد در مصاحبه ای با Financial Times گفت که این شبکه از خودروهای خودران در سال 2021 در سطح وسیعی به اجرا در خواهد آمد. فورد اخیرا طرح خودروهای خودران را در شهر میامی و در منطقه ای محدود تست کرده است و فیرلی می گوید که این طرح در آینده گسترش خواهد یافت.

همچنین فیرلی تاکید کرد که این فورد به تنهایی این سرویس را اجرا خواهد کرد. چرا که فورد پیش از این در زمینه خودروهای خودران همکاری هایی با شرکت هایی نظیر لیفت داشته است، اما در حال حاضر قصد دارد تا به تنهایی سرویس را راه اندازی کند.
تمرکز اصلی خود شرکت فورد بر روی تحویل بسته ها است و نه جا به جایی مسافران. به هر حال تلاش این شرکت برای راه اندازی یک شبکه از خودرو های خودران داخلی در سطح وسیع به هیچ وجه جای تعجب ندارد. فیرلی بارها و بارها درباره آمادگی برای پایان دادن به خرید و مالکیت خودرو صحبت کرده است، و این به معنای تغییر رویه شرکت به سمت ارائه خدمات و سرویس های تحویل به جای فروش اتومبیل است. در صورتی که شرکت ناوگان خود را به راه بیاندازد، حتی اگر فروش خودروها به مشتریان را کاملا متوقف سازد باز همتجارت قابل اعتمادتری خواهد داشت.