هم رسان: فورد در جریان رویداد NAIAS 2018 خود جزییات اندکی را در مورد خودروی الکتریکی که تصمیم دارد در سال 2020 عرضه کند، منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، Mach 1 یک خودروی SUV کاملاً الکتریکی است که توسط گروه Team Edison طراحی شده است. این خودرو تنها خودروی الکتریکی این شرکت خودروسازی نخواهد بود؛ «بیل فورد» رییس این شرکت اعلام کرده در نظر دارد 40 خودروی الکتریکی را تا سال 2022 رونمایی کند و برای تحقق این امر 11 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است.

مأموریت این گروه این است که «توسعه و پذیرش خودروهای الکتریکی را سرعت ببخشند» اما این اولین پروژه ای است که اطلاعاتی را درباره آن منتشر می کنند. سال گذشته، شرکت فورد به صورت خیلی مبهم به تولید یک خودروی الکتریکی SUV با برد مسافتی 30 مایل و همچنین طرح هایی برای تولید موستانگ و F-150 هیبریدی اشاره کرد. مدل هیبریدی F-150 در فیلم نمایشی در این رویداد به نمایش گذاشته شد، این خودرو قرار است در سال 2020 روانه بازار شود و می تواند در صورت قطع برق، انرژی لازم برای روشنایی یک خانه را تأمین کند. فورد علاوه بر تیزر Mach 1، دو مدل خودروی SUV دیگر نیز به نام های Edge ST و Bullitt را به نمایش گذاشت. به نظر می رسد مدل الکتریکی Mach 1 میتواند رقیب جدی برای مدل ایکس تسلا باشد.