هم رسان: در نمایشگاه CES هفته گذشته محصولی به نام FoldiMate معرفی شد که می تواند چندین لباس را در کمتر از 10 ثانیه به خوبی تا کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، شرکت تولید کننده FoldiMate این ربات خانگی را کمتر از 1000 دلار قیمت گذاری کرده است.
« Gal Rozov» مدیر عامل و موسس شرکت FoldiMate نمونه ای نمایشی از این محصول را در نمایشگاه CES به نمایش گذاشت. این ربات خانگی حدود 3 پا بلندی دارد و کاربر تنها کافی است لباس را از طرفی که می خواهد تا شود به ربات داده و تمامی لباس های خود را در کمتر از 4 دقیقه تا شده تحویل بگیرد. شما می توانید در فیلم زیر نحوه کار این ربات را مشاهده نمایید.
ربات FoldiMate می تواند پیراهن، شلوار، مواردی مانند بالش و حوله حمام را تا کند. این محصول هنوز در مرحله آزمایشی قرار دارد و انتظار می رود اوخر سال 2019 روانه بازار شود.

در چند سال گذشته چندین محصول از این دست تولید شده که معروف ترین آن ها Laundroid است. FoldiMate و Laundroid با فلسفه های متفاوتی طراحی شده اند. برای استفاده از Foldimate کاربر باید در کنار دستگاه حضور داشته باشد و تنها زمان تا کردن لباس را سرعت می بخشد. در Laundroid سرعت تا کردن لباس بسیار کندتر است اما هیچ نیازی به حضور کاربر در کنار دستگاه نیست و تنها کافی است لباس ها را به ربات داده و به سراغ کارهای دیگر خود بروید. شرکت Laundroid با یک شرکت قرارداد همکاری بسته تا محصولی را تولید کند که می تواند لباس ها را شسته، خشک کرده و تا کند.
البته همیشه در فروش یک محصول قیمت نقش مهمی را ایفا می کند. FoldiMate کمتر از 1000 دلار قیمت خواهد داشت در حالی که Laundroid به قیمت 16 هزار دلار به فروش می رسد. در طول زمان این قیمت ها کاهش پیدا خواهد کرد اما مسلماً این اتفاق یک شبه صورت نخواهد افتاد.