هم رسان: در طول سال‌های اخیر، پرواز هواپیماهای بدون سرنشین در همه جای دنیا به یک دردسر بزرگ تبدیل شده است. در حال حاضر هر کسی می‌تواند در هر نقطه از جهان هواپیمای بدون سرنشین و کوادکوپتر بخرد چون قیمت آن‌ها زیاد نیست و پرواز آن نیاز به هیچ مجوزی ندارد.
به گزارش هم رسان، شرکتی انگلیسی به نام OpenWorks، محصولی ساخته که بتوان هواپیماهای بدون سرنشین را در مناطق ممنوعه و خصوصی از کار انداخت. این محصول SkyWall 100 Net Bazooka نام دارد و به‌طور کاملاً امن و سریعی یک هواپیمای بدون سرنشین را غیر فعال می‌سازد.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد SkyWall 100 Net Bazooka، شما را به تماشای فیلم زیر دعوت می نمائیم تا ببینید این وسیله در عمل چگونه می‌تواند هواپیماهای بدون سرنشین را غیرفعال سازد.

The-SkyWall-100-Net-Bazooka-1
گسترش هواپیماهای بدون سرنشین ارزان و با پرواز آسان، منجر به بروز یک سری از حوادث امنیتی شده و حریم خصوصی افراد را به خطر انداخته است. آن‌ها امنیت دولتمردان را نیز خدشه‌دار کرده و گاهی برای ارسال محموله‌های قاچاق به زندان و یا عکس برداری از زندگی خصوصی بازیگران و افراد معروف استفاده می‌شود. SkyWall 100، یک وسیله ارزان و مؤثر برای مقابله با تهدیدهای ناشی از هواپیماهای بدون سرنشین است، SkyWall اجازه می‌دهد هواپیماهای بدون سرنشین به‌صورت فیزیکی دستگیر و به‌راحتی بر روی زمین فرود آیند.

SkyWall1-670x284
سیستم SkyWall، ترکیبی از یک شلیک کننده هوشمند گازی و گلوله قابل برنامه‌ریزی هوشمند است. این وسیله به‌صورت دستی قابل حمل و مؤثرترین روش از کار انداختن هواپیمای بدون سرنشین تا بدین لحظه است.

منبع : Engadget