هم رسان: چند سال پیش محققان Federal Institute of Technology سوئیس در لوزان (EPFL) برنامه ای را شروع کردند که خودشان آن را سریع ترین تست آلرژی دنیا نامیده اند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، در حال حاضر این تست مجوز سازمان غذا و دارو آمریکا را کسب کرده است و در عرض 5 دقیقه به شما نشان می دهد که به چه چیزهایی حساسیت دارید، قرار است این طرح از سال آینده اجرایی شود. یکی از شعبات EPFL با نام Abionic در سال 2010 توسعه این تست سریع را شروع کرد، که این شرکت پلتفرم abioSCOPE و کپسول های تست یکبار مصرف مطابق با آن را ایجاد کرد تا بتواند تنها با استفاده از یک قطره از خون تشخیص دهد فرد به چه چیزهایی آلرژی دارد.

تست آلرژی 5 دقیقه ایدر این تست، تست کننده پس از ترکیب خون با یک واکنشگر، آن را بر روی صفحه دی وی دی شکل پلتفرم قرار می دهد و به آن اجازه می دهد تا ترکیبات مولکولی پیچیده ای با کپسول های تست تشکیل دهند. نتایج اولیه پس از 5 دقیقه بر روی صفحه نمایش abioSCOPE ظاهر خواهد شد و نتایج کامل سه دقیقه بعد به نمایش در می آید. این سیستم برای بررسی وجود این ترکیبات از لیزر میکروسکوپ فلورسنت مجتمع استفاده می کند، بنابراین شما خیلی سریع می توانید متوجه شوید که آیا به سگ، گربه، چمن های معمولی و گرده های درختان آلرژی دارید یا نه. در حال حاضر این سیستم تنها برای تشخیص 4 نوع آلرژی مذکور مورد استفاده قرار می گیرد، اما حداقل شما دیگر مجبور نخواهید بود برای آلرژی های ساده خود تن به آزمایشات سخت و ناراحت کننده دهید.