هم رسان: Fitbit مدت‌هاست که در حال کار بر روی یک ساعت هوشمند است. این مسئله به هیچ وجه مخفی نبوده است. پس از ماه‌ها شایعه و تاخیرهای گزارش شده این شرکت بالاخره اولین ساعت هوشمند خود را رسماً معرفی کرد. این ساعت Fitbit Ionic نام دارد و شرکت می‌گوید این ساعت جدیدترین مجموعه از قابلیت‌های سلامت و تناسب اندام را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، Fitbit Ionic دارای یک حسگر داخلی جدید SpO2 است که ساعت را قادر به ردیابی اطلاعاتی نظیر وقفه تنفسی در آینده می‌سازد. این ساعت هوشمند شامل بخش‌هایی نظیر ردیابی جی پی اس، تمرینات دینامیکی بر روی دستگاه، ردیابی پیشرفته ضربان قلب است و در آب دارای عمق 50 متری مقاوم است.
ساعت Fitbit Ionic ویژگی‌های دیگری از جمله اعلان‌های هوشمند، پرداخت‌های بدون تماس، همچنین اپلیکیشن های متفرقه و صفحه نمایش‌های مختلف در گالری اپلیکیشن Fitbit دارد.
همه قابلیت‌هایی که کاربران Fitbit از این محصول جدید انتظار دارند، در این ساعت وجود دارد. برای مثال این قابلیت‌ها شامل یک باطری با عمر 4 روز، ردیابی خواب و فعالیت خودکارر و سازگاری چند پلتفرمی هستند.

Ionic مجهز به سیستم عامل خود Fitbit است که سیستم عامل جدید شرکت برای ساعت‌های هوشمند است. این شرکت به طور مرتب این سیستم امل را با قابلیت‌های جدی به روزرسانی خواهد کرد. گالری اپلیکیشن Fitbit نیز برای انتشار اپلیکیشن ها و رابط‌های ساعت راه اندازی شده است. این ساعت هوشمند دارای 2.5 گیگابایت حافظه ذخیره سازی دارد و می‌تواند بیش از 300 آهنگ را بر روی خود دستگاه ذخیره و پخش کند.
شرکت همچنین در اولین ساعت هوشمند خود قابلیت Fitbit Pay را نیز معرفی می‌کند. این قابلیت به مشتریان اجازه می‌دهد در هر جایی که پرداخت بدون تماس ممکن است، از ساعت خود برای پرداخت هزینه خرید استفاده کنند.
در حال حاضر ساعت Fitbit Ionic با قیمت 299.95 دلار در سایت Fitbit.com برای پیش خرید موجود است. قرار است در آغاز اوایل مهرماه این محصول جدید در سراسر دنیا توزیع شود.