هم رسان: «الون ماسک» مدیر عامل پروژه اسپیس ایکس (SpaceX) طی پستی در توییتر تأیید کرد اولین آزمایش موشک قدرتمند فالکون هوی (Falcon Heavy) در زمستان امسال صورت خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از فوربز، وی همچنین طی پستی نوشته این موشک، تسلا روداستر شخصی وی را نیز به مریخ خواهد برد! البته مشخص نیست این پست جدی است یا شوخی؟!
به گفته این شرکت، فالکون هوی با توان دو برابر قدرتمندترین موشک جهان است و قادر است محموله‌ای با وزن حدود 120 هزار پوند را به مدار زمین برساند.

تسلا روداستر با موشک فالکون هوی به مریخ می روداین شرکت با نیروی هوایی ایالت متحده آمریکا برای دو پرتاب با فالکون هوی قرارداد امضا کرده است و در صورتی که این دو پرتاب موفقیت آمیز باشد منجر به امضای قراردادهای بیشتری برای پرتاب خواهد شد. علاوه بر این، احتمالاً موشک فالکون هوی دو مسافر را که مشخصات آن‌ها اعلام نشده را به فضا خواهد برد، به گفته اسپیس ایکس، این دو مسافر مبلغی را برای سفر به اطراف ماه پرداخته‌اند.
اولین آزمایش فالکون هوی ماه آینده از سکوی پرتاب آپولو 11 انجام خواهد شد. در صورت کسب جزییات بیشتر در این زمینه شما را مطلع خواهیم کرد.