هم رسان: استارت آپ American Center for Mobility ، بزرگراه جدید اختصاصی آزمایش خودرواهای خودران خود را در میشیگان افتتاح کرد.
به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از دیجیتال ترندز، استارت آپ American Center for Mobility از مراکز آزمایشی غیرانتفاعی مستقر در میشیگان است و در زمینه تحقیق، آزمایش و توسعه ی خودراهای خودران فعالیت می کند. این پروژه تحت حمایت مراکز دولتی میشیگان از جمله وزارت حمل و نقل، دانشگاه میشیگان و چندین گروه مختلف حکومتی افتتاح شده است. همچنین شرکت های صنایع مختلف نیز از این پروژه پشتیبانی کرده اند.

این شرکت در آوریل 2017 ، مرکز بازرسی و مقر خود را با سرمایه ای نزدیک به 135 میلیون دلار در یک سایت تاریخی 500 هکتاری در «ان آربور» افتتاح کرد. با افتتاح این بزرگراه، خودروسازان هم اکنون می توانند خودروهای خودران خود را در شرایط رانندگی با سرعت بالا آزمایش کنند.

این مرکز آزمایشی به دنبال خسارات و تلفات مرتبط با خودروهای خودران راه اندازی شده است. چند هفته ی گذشته، یک راننده خودرو در سانفرانسیسکو به علت تصادف هنگام آزمایش خودروی “Autopilot” تسلا جان خود را از دست داد و همچنین یکی از عابران پیاده در آریزونا نیز به علت تصادف با خودروی خودران اوبر فوت کرد.

«جان مادوکس»مدیر عامل این مرکز با اشاره به اهمیت آزمایش خودروهای خودران گفته است: “حادثه ی تلخی که در آریزونا رخ داد نشان می دهد که این فناوری همچنان نیازمند آزمایش های بیشتری است. دسترسی به این امکانات و تجهیزاتی شبیه به این برای عملی شدن این فناوری با موفقیت، بسیار بسیار حیاتی است.”

بزرگراه 2.5 مایلی میشیگان نخستین بزرگراه اختصاصی خودروهای خودران است و خودروسازان می توانند خودروهای خودران خود را با سرعت 65 مایل بر ساعت یا بیشتر در آن آزمایش کنند. در این بزرگراه یک تونل منحنی 700 فوتی ساخته شده است تا آزمایش شود که خودراهای خودران هنگام فقدان ارتباط ماهواره ای چه رفتاری خواهند داشت.

خودرواسازان در این بزرگراه همچنین می توانند خودروهای خود را در شرایط رانندگی در فصل های مختلف سال از جمله زمستان آزمایش کنند ، در حالی که موانع مختلفی از جمله کارهای ساختمانی و خطرات جاده ای دیگر مانند راه آهن نیز در این مجموعه شبیه سازی شده است.

این مرکز در نظر دارد تا سال 2019 یک بخش شهری را نیز با شبیه سازی خیابان ها، و وجود موانعی مانند عابرین پیاده، دوچرخه سواران و سایر خطرات جاده ای راه اندازی کند.