هم رسان: سیستم عامل کروم گوگل تا به حال در هیچ تبلتی مورد استفاده قرار نگرفته است. البته این سیستم عامل در نوت بوک های هیبریدی که هم به عنوان لپ تاپ عمل می کنند و هم به عنوان تبلت پیش از این به کار رفته است، اما تا به حال شاهد اجرای مناسب این سیستم عامل مبتنی بر ابر نبوده ایم. اما به نظر می رسد که به زودی شاهد این اتفاق خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، طبق گزارش های رسیده ایسر اولین تبلت مجهز به سیستم عامل کروم خود را در نمایشگاه سالیانه BETT در لندن به نمایش گذاشته است. طی ماه جاری چندین کروم بوک جدید در نمایشگاه BETT لندن رونمایی شده است و در حالی که هیچ تبلت مجهز به سیستم عامل کروم به طور رسمی در این رویداد معرفی نشده است، به نظر می رسد که فردی به طور اتفاقی این تبلت ایسر مجهز به این سیستم عامل را مشاهده کرده است.
آلستر پاینی محقق و متخصص فناوری اطلاعات EdTech تصویری را در توئیتر به اشتراک گذاشته است که به نظر می رسد تصویر یک تبلت ایسر یا سیستم عامل کروم است، او در پست خود می گوید دستگاه موجود در تصویر اگرچه به طور رسمی معرفی نشده است اما یک تبلت با سیستم عامل کروم است.

دستگاه موجود در این تصویر به نظر یک تبلت با صفحه نمایش 8 تا 10 اینچی می آید. متاسفانه اطلاعاتی درباره ویژگی های اولین تبلت کروم دنیا در دست نیست
جالب توجه است که پاینی توئیت خود را حذف کرده است و هیچ توضیحی برای آن نداده است. ایسر تاکنون درباره این مطلب اظهار نظر نکرده است و حتی اشاره ای به برنامه های خود برای رونمایی از اولین تبلت مجهز به سیستم عامل کروم نکرده است.
در صورتی که ایسر برنامه ای برای رونمایی رسمی از این تبلت داشته باشد، در ماه های آینده شاهد اخبار مربوط به آن خواهیم بود.