هم رسان: سرقت‌های اطلاعاتی حقیقتی انکار نشدنی در دنیای امروز است. سایت‌ها اغلب مورد هدف مهاجمانی قرار می‌گیرند که به دنبال اطلاعات کاربران این سایت‌ها هستند. کاربران معمولی نمی‌توانند به تنهایی تمامی وب سایت‌هایی که از یک سرقت اطلاعاتی دچار مشکل می‌شوند را شناسایی و ردیابی کنند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، فایرفاکس قصد دارد به این کاربران کمک کند. زمانی که آن‌ها از سایت‌هایی بازدید می‌کنند که پیش از این مورد سرقت اطلاعاتی قرار داشتند، هشدارهایی نمایش خواهد داد.
موزیلا سخت مشغول آماده سازی یک سیستم هشداردهی برای فایرفاکس است که در صورت بازدید کاربران از یک وب سایت مورد هدف سرقت اطلاعات یک هشدار امنیتی نمایش می‌دهد. این سیستم از اطلاعات موجود در Have I Been Pwned? استفاده خواهد کرد، که سرقت‌های اطلاعاتی عمومی را لیست می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد تا ببینند که آیا اطلاعات آن‌ها در هیچ کدام از این حملات به سرقت رفته است یا خیر. این سیستم قابلیت‌هایی در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

فایرفاکس درباره سایت‌های مورد سرقت اطلاعاتی به کاربران هشدار می دهدشرکت موزیلا به تازگی کار بر روی این قابلیت را شروع کرده است، بنابراین کد نمایش این هشدارها هنوز در codebase فایرفاکس موجود نیست. این کد به صورت جداگانه و به عنوان یک افزونه مدیریت می‌شود. موزیلا کد افزونه را در GitHub ارائه کرده است. بنابراین در صورتی که با کار با کد آشنایی دارید، می‌توانید آن را تنظیم کرده و به فایرفاکس وارد کنید. این کد همچنین در حال حاضر از نسخه Firefox Developer Edition پشتیبانی می‌کند.
این کد در صورتی که وارد یک سایت با تجربه سرقت اطلاعاتی شوید به شما هشدار خواهد داد، همچنین یک فیلد ورودی دارد که به شما کمک می‌کند تا بررسی کنید که آیا اطلاعات شما هم به سرقت رفته است یا خیر. بنابراین در زمان ورود به یک سایت به این هشدارها دقت کنید.