هم رسان: موزیلا در حال توسعه نسخه جدیدی از مرورگر فایرفاکس بود که ادعا می‌شد نسبت به نسخه اصلی فایرفاکس که 6 ماه قبل منتشر شده، دو برابر سریع‌تر است. این شرکت هم اکنون نسخه جدید «کوانتوم» فایرفاکس را منتشر کرده است. این نسخه از مرورگر نه تنها سرعت بالاتری دارد بلکه دارای رابط کاربری جدیدی نیز شده است و نوار ابزار آن قابل تنظیم است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، فایرفاکس کوانتوم مجهز به یک موتور قدرتمند جدید است که به ادعای موزیلا با هدف افزایش سرعت عملکرد ایجاد شده است. گفته می‌شود این موتور صفحات را بهتر و سریع‌تر بارگذاری کرده و به حافظه کمتری نیاز دارد. قابلیت‌های هوشمند جدیدی نیز به این مرورگر اضافه شده است.

سریع‌ترین نسخه فایرفاکس منتشر شدآزمایش سرعت این مرورگر حاکی از آن است که فایرفاکس کوانتوم از لحاظ عملکرد از گوگل کروم سریع‌تر است. موزیلا ادعا کرده مرورگر جدید آن‌ها 30 درصد سبک‌تر از کروم است و استفاده کمتر از حافظه به این معنی است که رایانه شما فضای بیشتری برای اجرا دارد. برخی از ویژگی‌های این مرورگر عبارت‌اند از: حالت مرور خصوصی، حفاظت از ردیابی، حالت شب، ادغام Pocket در نوار ابزار و غیره.
علاقه مندان می‌توانند هم اکنون نسخه کوانتوم فایرفاکس را به صورت رایگان برای رایانه‌های شخصی (PC)، آی او اس و اندروید دانلود کنند.