هم رسان: به نظر می سد که این روزها استفاده از یک مسدود کننده محتوایی داخلی برای غیرفعال کردن تبلیغات مزاحم و ردیاب ها در مرورگر ها کاملا رایج شده است. استفاده از پاپ آپ های داخلی در مرورگرها مانند گذشته رایج نیست اما وب سایت های متعددی همچنان از این پاپ آپ ها برای تبلیغات و دریافت ایمیل بازدیدکنندگان استفاده می کنند. به نظر می رسد که موزیلا قصد دارد با اضافه کردن یک مسدود کننده پاپ آپ به مرورگر فایرفاکس از این مزاحمت ها جلوگیری کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، موزیلا هنوز در حال برنامه ریزی برای این قابلیت است و از کاربران خود درباره مواردی از پاپ آپ های درون صفحه ای مزاحم نظرسنجی می کند. این شرکت قصد دارد این اطمینان خاطر را دهد که فایرفاکس قادر است به طور خودکار این پاپ آپ ها را شناسایی و مسدود کند، نه اینکه به یک لیست سیاه از پیش تعریف شده متصل شود که باید به طور مداوم به روز شود.

فایرفاکس یک مسدودگر تبلیغات پاپ آپ در اختیار کاربران قرار می دهداین شرکت یک نظرسنجی را آغاز کرده است تا از کاربران بخواهد وب سایت هایی که از این پاپ آپ ها برای اهدافی مانند نظرسنجی، ثبت نام در خبرنامه و غیره استفاده می کنند را نام ببرند، هدف اصلی از این کار شناسایی پاپ آپ های درون صفحه ای مفید از موارد غیر مفید است.
مسلما بدون داشتن آمادگی و بدون در اختیار داشتن یک لیست سیاه انجام این کار برای این مرورگر راحت نخواهد بود. به هر حال از آنجایی که این برنامه در مراحل اولیه خود قرار دارد، مدت زمان زیادی طول خواهید کشید تا موزیلا اطلاعاتی درباره این طرح منتشر کند.