هم رسان: فراری از مدل جدید FXX-K Evo ، مدل به روز شده جدید FXX-K رونمایی کرد. شاخص ترین تفاوت این دو خودرو با یکدیگر بهینه سازی کیت آیرودینامیک بدنه این خودرو است که نیروی رو به پایین این خودرو را تا حد زیادی افزایش داده است. تیم فراری یک اسپویلر جدید را به عقب این خودرو اضافه کرده اند که هم زمان با اسپویلر اتوماتیک موجود کار می کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، این خودرو می تواند در سرعت 200 کیلومتر بر ساعت 640 کیلوگرم نیروی رو به پایین (downforce ) تولید کند و در حداکثر سرعت نیروی رو به پایین آن به 830 کیلوگرم خواهد رسید. فراری می گوید نیروی رو به پایین این خودرو مشابه خودروهای مسابقه ای سری مسابقات GT3 و GTE است.

FXX-K Evo به منظور افزایش نیروی رو به پایین و بهبود کنترل خودرو ، چندین ارتقاء دیگر نیز در بدنه ی خود صورت گرفته است. از جمله ی این تغییرات می توان به سپرهای جلو و کف خودرو اشاره کرد که برای تعادل آیرودینامیکی خودرو بهبود یافته اند. داخل خودرو نیز با یک صفحه نمایش بزرگ که به دوربین عقب خودرو متصل است و فرمان جدید باز طراحی شده است. این خودرو به صورت محدود تولید خواهد شد و به عنوان مدل بهینه سازی شده مدل های FXX-K موجود ارائه می شود.

FXX-K Evo FXX-K Evo FXX-K Evo FXX-K Evo FXX-K Evo