هم رسان: آپنه خواب زمانی اتفاق می افتد که مغز سیگنال های تنفسی را هنگام استراحت به درستی ارسال نکند. افراد مبتلا به این مشکل ناچارند از دارو ، دستگاه تنفسی یا عمل جراحی استفاده کنند. سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA ) دستگاه قابل ایمپلنتی را تحت عنوان Remede تایید کرده است که موارد جدی تری از آپنه خواب را برطرف می کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، این دستگاه به یک باتری (که زیر پوست در بالای قفس سینه قرار می گیرد) و سیم هایی مجهز است که وارد رگ های خونی نزدیک به عصب می شوند تا تنفس را تحریک کنند. در صورتی که تنفس در هنگام خواب متوقف شود، Remede عصب مربوط به دیافراگم را تحریک می کند تا فرد نفس بکشد. در واقع این دستگاه هنگام نیاز دستگاه تنفسی به آن شروع به کار می کند.

آپنه خواببا وجود اینکه Remede عملکرد خوبی دارد اما تنها نیمی از شرکت کنندگان در این مطالعه کاهش شدید مشکلات تنفسی را با آن تجربه کرده اند. همچنین نمی توان از این دستگاه برای آپنه خواب انسدادی (که در آن مسیر فوقانی تنفسی مسدود شده است) و همینطور افرادی که به اسکن ام آر آی نیاز دارند و افرادی که مبتلا به عفونت های مزمن هستند استفاده کرد. در هر حال استفاده از این ایمپلنت بهتر از استفاده از تجهیزات بزرگ در رختخواب است و یک پیشرفت منحصر به فرد که می تواند سال ها به زندگی افراد بیافزاید.