هم رسان: اپل با شرکت‌های بسیاری همکاری می‌کند تا دستگاه‌های پایش سلامت را به ساعت هوشمند خود اضافه کند. بند KardiaBand اولین محصولی است که توانسته تأییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا را دریافت کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، کاربران با استفاده از این بند می‌توانند نوار قلب خود را هر زمانی که بخواهند مشاهده کنند. مدیر عامل شرکت AliveCor در رابطه با این بند گفته است: «KardiaBand به فناوری SmartRhythm مجهز است و تغییر بزرگی را در زندگی افرادی که به سلامت قلب خود اهمیت می‌دهند، ایجاد خواهد کرد. با استفاده از این قابلیت افراد می‌توانند هر زمانی که احساس ناراحتی کردند به سادگی ضربان قلب خود را بررسی کنند و اطلاعات ضروری برای کمک به تشخیص بیماری را در اختیار پزشک خود قرار دهند.»

فیبرلاسیون دهلیزی (AFib) از شایع‌ترین آریتمی های قلبی و از دلایل اصلی سکته مغزی است. بیش از 30 میلیون نفر در دنیا به فیبرلاسیون دهلیزی مبتلا هستند و از هر چهار فرد بالای 40 سال یک نفر در معرض ابتلا به بیماری است. میلیون‌ها نفر در دنیا به این بیماری مبتلا هستند اما از آن اطلاعی ندارند. با این حال، با تشخیص فیبرلاسیون دهلیزی و درمان به موقع آن می‌توان از هر سه سکته مغزی، دو تای آن را پیشگیری کرد.
این وسیله می‌تواند دستگاه کاربردی برای پایش سلامت افرادی باشد که از اپل واچ استفاده می‌کنند.