هم رسان: احتمالاً شما هم از طرح اف بی آی برای دسترسی قانونی به گوشی های شخصی مطلع هستید. استدلال آنها این است که احتمالاً در گوشی های مظنونین شواهد و اطلاعاتی وجود دارد که از اهمیت زیادی برای حل کردن جنایت ها و جلوگیری از حوادث مختلف وجود دارد، اما از آنجایی که افراد مظنون مجبور به باز کردن قفل خود نیستند، هیچ راهی برای به دست آوردن این اطلاعات و سرنخ ها وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، اف بی آی تلاش کرده شرکت های فناوری مانند اپل را متقاعد به باز کردن قفل گوشی های ساخت خود برای اف بی آی و یا ایجاد درب های پشتی قابل نفوذ به دستگاه ها کند که با مخالفت اپل روبرو شده است. طبق اظهارات «کریستوفر ری» مدیر اف بی آی، اوا ادعا کرده عدم دسترسی به چنین اطلاعاتی یک مشکل بسیار بزرگ تلقی می شود و تحقیق و بررسی درباره جرم و جنایت های مختلف را تحت تأثیر قرار می دهد.

عدم دسترسی به داده های رمزگذاری شده FBIری ادعا می کند: «اگر صادقانه بخواهیم بگوییم این یک مشکل بسیار بسیار بزرگ است که می تواند تحقیقات ما را در تمامی زمینه ها از جمله مواد مخدر، قاچاق انسان، مبارزه با تروریسم، ضد اطلاعات، باندها، جرائم سازمان یافته، سوء استفاده از کودکان را تحت تأثیر قرار دهد.» وی همچنین اعلام کرد آژانس در 11 ماه گذشته برای دسترسی به اطلاعات موجود در تقریباً 7000 دستگاه با مشکل مواجه شده است.
ری معتقد است باید نوعی اعتدال بین امنیت عمومی و رمزنگاری وجود داشته باشد، اما این که شرکت های فناوری و یا عموم مردم این طور فکر می کنند یا نه مسئله دیگری است: «به عقیده من باید بین رمزنگاری و اهمیت دادن ابزارهای مورد نیاز ما برای ایجاد امنیت همگانی یک اعتدال وجود داشته باشد، تهدیدهایی که ما در دنیای امروزی با آن روبرو هستیم هر روز در حال افزایش هستند، جنایتکاران با روش های جدید و پیچیده ای دنیا را برای همه مردم ناامن کرده اند.»