هم رسان: پس از پرتاب موفقیت آمیز موشک فالکون هوی توسط اسپیس ایکس، الون ماسک اشاره کرد که ممکن است تغییراتی در برنامه های آینده ایجاد شود.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، الون ماسک که در یک کنفرانس تلفنی مفقود شدن بوستر مرکزی موشک خود را تائید کرد، گفت شرکت بر روی توسعه BFR خود متمرکز شده است و به پیشرفتی طبق برنامه در فضاپیمای Crew Dragon که قرار است همراه با فالکون هوی به کار رود دست یافته است. به هر حال هیچ کدام از این موارد در مرحله نهایی نیست، و همچنین الون ماسک اعلام کرد که اگر تاخیری در پروژه BFR و پرتاب آرمانی ما که بخش بالایی فضاپیمای آن برای یک پرواز کوتاه در سال آینده آماده خواهد بود، پیش بیاید؛ ممکن است همه برنامه تغییر کند.

این موشک امروز پرتاب شد و بخش بالایی آن شلیک سوم و نهایی را با موفقیت تکمیل کرد. ماسک در یک پست توئیتری گفت سومین احتراق نیروی کافی را به این موشک داد تا فراتر از مدار مریخ و به سوی کمربند سیارک ها برود. افرادی در منطقه لوس آنجلس گزارش کرده اند که این دنباله نور شبیه به ستاره دنباله دار را در آسمان شب دیده اند و حتی یکی از آنها موفق به عکسبرداری از آن شده است.