هم رسان: در بررسی جدید صورت گرفته در جامعه هکرها تقریباً یک پنجم از پاسخ دهندگان معتقد بودند تشخیص چهره به عنوان بدترین ابزار برای احراز هویت کاربران است. آن‌ها می گویند این تکنیک در مقایسه با سیستم تشخیص اثر انگشت شش برابر ناکارآمدتر است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از اینفوسکیوریتی، اپل در آیفون‌های جدید خود از این قابلیت‌ها استفاده کرده و این برداشت جالب به نظر می‌رسد. طبق گزارش Data Games: Security Blind Spots از Bitglass تشخیص چهره به عنوان دومین ابزار ضعیف در دنیا معرفی شده است. این شرکت 129 نفر از هکرهای کلاه سفید و کلاه مشکی حاضر در Black Hat 2017 را مورد بررسی قرار داده است. اسناد مراقبت شده با پسورد به عنوان کم تاثیرترین ابزار امنیتی دسته بندی می‌شوند.
از نظر هکرها دیگر رویکرد مشکل آفرین به طور کلی کنترل‌های دسترسی (15.5%) هستند که شامل مدیریت دستگاه‌های مدیریتی و فایروال‌های شبکه است. تنها 3.1 درصد از هکرها احراز هویت از طریق اثر انگشت را روشی ضعیف و بی تأثیر تلقی می‌کنند.

59 درصد از پاسخ دهندگان فیشینگ را به عنوان بهترین استراتژی سرقت اطلاعات می‌دانند زیرا خطاها و اشتباه‌های انسانی همیشه قابل سوء استفاده هستند. با توجه به حملات سایبری اخیر، تقریباً 27 درصد از هکرها بدافزارها و باج افزارها را به عنوان دومین ابزار مناسب برای هک در نظر گرفته‌اند.
«مایک شوریچت» نایب رئیس مدیریت تولید در Bitglass می‌گوید: «فیشینگ و بدافزارها تهدیدهایی هستند که به خاطر انتخاب ابر در شرکت‌های مختلف و راحتی کارکنان برای به اشتراک گذرای اطلاعات شرکتی بسیاری از هکرها را قوی کرده است. بسیاری از فناورهای امنیتی قادر به برخورد صحیح با بزرگ‌ترین نقاط کور فناوری اطلاعات یعنی دستگاه‌های مدیریت نشده و دسترسی‌های ناشناس نیستند.
پنج مورد از نقاط کور امنیت داده‌ها شامل دستگاه‌های مدیریت نشده (61 درصد)؛ سیستم‌ها، اپلیکیشن ها و برنامه‌های به روز رسانی نشده (55 درصد)، دستگاه‌های موبایل (36 درصد)، داده‌های ذخیره شده در سیستم ابر (26 درصد) و امنیت دستگاه‌های قدیمی موجود در سازمان است.
بیش از سه چهارم هکرهای شرکت کننده در این تحقیق درباره انگیزه کار خود معتقد بودند هکرها به دلیل دلایل و ارزش مالی دست به سرقت داده‌ها می‌زنند و ارزش‌های سرگرمی و غرور نقش کمی در این کار بازی می‌کنند.